Miesiąc: maj 2022

Kierujący Audi uderzył w drzewo w Kochłowicach. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

We wtorek 31 maja około godziny 5:35 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym w Kochłowicach.

Zderzenie samochodu osobowego z autobusem. Kierująca samochodem osobowym zmarła w szpitalu

W niedzielę 29 maja o godzinie 17:32 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 11 (obwodnica Kluczborka).

Pijany kierowca bez uprawnień zatrzymany dzięki postawie świadka. Miał prawie 3 promile

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 45-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego. Mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a także nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami postanowił jednak wsiąść do swojego samochodu i odjechać. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, po zgłoszeniu świadka. 45-latek…

Wołczyn. Kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe ogrodzenie

W środę 25 maja około godziny 7:50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Namysłowskiej w Wołczynie.

34-latek ze skradzionego portfela wyjął 400 zł. 1600 zł wylądowało w koszu, bo złodziej ich nie zauważył

34-latek wszedł do sklepu i spod lady wyciągnął portfel należący do ekspedientki. Następnie wyjął widoczną gotówkę, a dokumenty z portfelem wyrzucił do śmietnika. Nie zauważył, że w wewnętrznej kieszeni znajduje się dużo więcej pieniędzy. Sprawcę szybko namierzyli kryminalni z komisariatu…

Ćwiczenia powiatowe “ACID”

W sobotę 21 maja o godzinie 8:30 Dyżurny SK KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o awarii zaworu cysterny przewożącej stężony chlorowodór do firmy Ocynkownia Śląsk znajdującej się przy ulicy Przemysłowej w Ligocie Dolnej.

Wypadek z udziałem motocykla oraz autobusu w Polanowicach

W piątek 20 maja około godziny 13:25 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem motocykla oraz autobusu na skrzyżowaniu w Polanowicach.

Trwają poszukiwania mężczyzny podejrzanego o gwałt na nieletniej z Kluczborka – UWAGA NA FAŁSZYWE INFORMACJE!

Incydent wydarzył się dosłownie kilka godzin temu, według ustaleń Policji sytuacja miała miejsce niedaleko domu dziewczyny, który znajduje się niedaleko ulicy Katowickiej. Dziewczynka zauważyła, że szybkim krokiem podąża za nią postać w kapturze, kiedy odwróciła się stała się tragedia. Przekażcie…

Wypadek z udziałem rowerzystki i samochodu osobowego na rondzie w Kluczborku

We wtorek 17 maja o godzinie 9:25 na skrzyżowaniu ulic Moniuszki oraz Jagielońskiej w Kluczborku doszło do potrącenia rowerzystki.

Mając 2,5 promila kierował 25-tonową ciężarówką

Wołczyńscy policjanci zatrzymali kierowcę pojazdu ciężarowego z naczepą, który kierował 25 tonowym zestawem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. 32-latek do pokonania miał jeszcze ponad 100 kilometrów. Mężczyzna, stracił prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lata więzienia.

Dzień Strażaka w Łowkowicach

W sobotę 14 maja w godzinach popołudniowych strażacy z Łowkowic oraz Paruszowic świętowali Dzień Strażaka.

Powiatowy Dzień Strażaka w KP PSP w Kluczborku

W środę 11 maja w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Kluczborku obchodzony był Powiatowy Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się mszą w Kościele Pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Grozili nożem i żądali wydania wartościowych rzeczy

Kluczborscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju z użyciem noża. Napastnicy grożąc grupie nastolatków nożem ukradli im przedmioty o łącznej wartości 3 000 zł. Obaj usłyszeli zarzuty rozboju. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące. Teraz…

Pożar odpadów na posesji w Trzebiszynie

W środę 11 maja kilka minut przed godziną 11 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze odpadów na jednej z posesji w Trzebiszynie.

Kluczbork. Uszkodzony przez samochód dystrybutor LPG

W poniedziałek 9 maja o godzinie 14:07 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o uszkodzonym przez samochód dystrybutorze LPG na stacji paliw przy ulicy Wołczyńskiej w Kluczborku.

Dzień Strażaka w OSP Byczyna

W piątek 6 maja strażacy z OSP w Byczynie obchodzili swoje święto – Dzień Strażaka.

Ulatniający się gaz w budynku przy Mickiewicza w Kluczborku

W piątek 6 maja o godzinie 18:30 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o ulatniającym się gazie w jednym z budynków przy ul. Mickiewicza w Kluczborku.

Funkcjonariusze SOK z Kluczborka złapali na gorącym uczynku złodziei kabli w pobliżu linii kolejowej k. Szumiradu

W sobotę 30 kwietnia w godzinach porannych funkcjonariusze Straży Leśnej z Nadleśnictwa Olesno w pobliżu linii kolejowej w okolicach opuszczonej wsi Kamieniec k/ Szumiradu zauważyli dwa samochody jeżdżące po drodze leśnej.

Strażacy z OSP Wołczyn zorganizowali festyn dla Antosia chorego na SMA. Zebrano 23 993,14 zł

We wtorek 03.05.2022r. o godzinie 14:00 uruchomiona została syrena; dźwięk ten oznaczał rozpoczęcie organizowanego przez naszą jednostkę „FESTYNU STRAŻACKIEGO”, którego tematyka to zasady bezpieczeństwa, a także eliminacja zagrożeń z jakimi każdy z nas spotyka się na co dzień.

Uroczyste przekazanie nowego lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego w OSP Chudoba

We wtorek 3 maja o godzinie 12 w OSP Chudoba powitano uroczyście fabrycznie nowy lekki samochód ratowniczo – gaśniczy GLBM 1/16 na podwoziu MAN-a TGE 6.180 w zabudowie firmy Perfekt.