Gmina Kluczbork

Ćwiczenia powiatowe “ACID”

W sobotę 21 maja o godzinie 8:30 Dyżurny SK KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o awarii zaworu cysterny przewożącej stężony chlorowodór do firmy Ocynkownia Śląsk znajdującej się przy ulicy Przemysłowej w Ligocie Dolnej.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów potwierdzono treść zgłoszenia. Obok cysterny znaleziono osobę poszkodowaną, która próbowała powstrzymać wyciek substancji.

W trakcie działań z ratownictwa chemicznego dochodzi do pożaru szafy sterowniczej oczyszczalni ścieków.

Na szczęście wyżej opisane sytuacje były tylko scenariuszem ćwiczeń powiatowych o kryptonimie ACID.

W ćwiczeniach brało udział w sumie 25 zastępów straży pożarnej w tym funkcjonariuszy KP PSP Kluczbork, zastępy OSP z powiatu kluczborskiego, zastęp SDł z KW PSP Opole, oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej z Szumiradu, poza JOP w ćwiczeniach brali udział przedstawiciele PCZK oraz samorząd lokalny.

Założenie miało na celu sprawdzenie gotowości bojowej JOP w zwalczaniu zagrożeń chemicznych na poziomie podstawowym, budowy stanowisk czerpania wody oraz przetłaczania jej na duże odległości w terenie zurbanizowanym, współpracy z WSP oraz z PCZK i przedstawicielami samorządów lokalnych, organizacji działań dużych związków taktycznych oraz organizacji sztabu, organizacji łączności i obsługi SDł.

W ćwiczeniach brało zarządzanie kryzysowe powiatu, gminy Kluczbork oraz obserwatorzy z gminy Byczyna Wołczyn i Lasowice Wielkie, oraz oficer KPP policji w Kluczborku.

W ćwiczeniach brało udział łącznie 115 strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej PSP i OSP powiatu kluczborskiego.

Total Page Visits: 1438 - Today Page Visits: 2

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: