Gmina Kluczbork

Wyładowania atmosferyczne prawdopodobną przyczyną pożarów ściernisk

W piątek 12 lipca o godzinie 16:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze nasypu kolejowego w okolicach wiaduktu kolejowego między galerią a rondem w kierunku miejscowości Smardy.

Dwaj mężczyźni zatrzymani za posiadanie i sprzedaż narkotyków

Dla kryminalnych zwalczających przestępczość narkotykową wakacje to czas intensywnej pracy. Policjanci kładą duży nacisk na niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się narkotyków na ulicach. Taka też była geneza tej realizacji. Kryminalni zauważyli w centrum miasta powiązanego z narkobiznesem mężczyznę. Okazało się, że…

Świadkowie uratowali dziecko pozostawione w rozgrzanym samochodzie

Właściwa reakcja świadków na pozostawione w nagrzanym pojeździe dziecko ocaliła płaczącego już rocznego chłopca. Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek na parkingu Galerii Miodowej w Kluczborku. Płaczące dziecko z auta wydobyli świadkowie. Wcześniej pracownicy ochrony wzywali matkę przez nagłośnienie…

Kluczbork. Podpalenie przyczyną pożaru śmieci w schronie koło biblioteki

W poniedziałek 8 lipca o godzinie 18:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu prawdopodobnie z budynku biblioteki przy ulicy Miarki w Kluczborku.

57-latek kierujący Volkswagenem miał ponad 1,5 promila alkoholu. Zatrzymał go inny kierowca

To już kolejny raz, kiedy informujemy o odpowiedzialnej postawie osób nie godzących się na to, aby po naszych drogach poruszali się pijani kierowcy. Dzięki reakcji świadka, nietrzeźwy mężczyzna za kierownicą volkswagena został zatrzymany. 57-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila…

Pożar baterii w hulajnodze prawdopodobną przyczyną pożaru mieszkania w Kluczborku

W czwartek 4 lipca o godzinie 00:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w jednym z bloków wielorodzinnych przy ulicy Miarki w Kluczborku.

Pożar samochodu osobowego w Gotartowie-Ogrodnictwo

W poniedziałek 1 lipca około godziny 11:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Gotartowie-Ogrodnictwie.

Pożar zboża na pniu koło Kluczborka

W niedzielę 30 czerwca około godziny 11:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu koło Gotartowa-Ogrodnictwa.

Dwa pożary ściernisk w powiecie

W środę 26 czerwca na terenie powiatu kluczborskiego doszło do dwóch pożarów ściernisk.

Pościg za skradzionym w Wieluniu BMW. Sprawcy porzucili auto w polu i uciekali pieszo

W poniedziałek 24 czerwca w godzinach wieczornych dyżurny KPP w Wieluniu otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu BMW, do którego doszło na jednej z ulic w Wieluniu.

Na ratunek zwierzętom

W ostatnich dniach strażacy ratowali z opresji zwierzęta. W niedzielę 23 czerwca o godzinie 10:39 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o kocie, który wszedł na dach budynku przedszkola przy ulicy gen. Dąbrowskiego w Kluczborku.

Zderzenie Volkswagena i Peugeota na skrzyżowaniu w Ligocie Dolnej

W czwartek 20 czerwca około godziny 22:10 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na DK42 w Ligocie Dolnej.

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym na obwodnicy Kluczborka

W środę 19 czerwca około godziny 17:35 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na obwodnicy Kluczborka – DK11.

Bogacica. Pożar w pomieszczeniu kotłowni

W środę 5 czerwca o godzinie 8:33 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w Bogacicy.

Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Kuniowie

W niedzielę 2 czerwca o godzinie 14 na boisku sportowym LZS Kuniów rozpoczęły się zawody sportowo-pożarnicze Gminy Kluczbork. W zawodach wzięło udział łącznie 14 drużyn pożarniczych.

Zderzenie motocykla i samochodu osobowego na rondzie w Kluczborku

W piątek 31 maja około godziny 19 na rondzie przy ulicy Moniuszki, Jagiellońskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla oraz samochodu osobowego.

Podpalenie przyczyną pożaru kontenerów na śmieci w Kluczborku

W niedzielę 26 maja kilka minut po godzinie 19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o palących się kontenerach na śmieci przy ulicy Słowackiego w Kluczborku.

Kierujący Audi uderzył w drzewo na DK45 między Kuniowiem a Jasieniem

W poniedziałek 27 maja o godzinie 10:18 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 45 między Kuniowiem a Jasieniem.

Nagłe zatrzymanie krążenia u starszego mężczyzny na cmentarzu w Kluczborku. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

W niedzielę 26 maja około godziny 15:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u mężczyzny na cmentarzu komunalnym przy ulicy Opolskiej w Kluczborku.

Kuniów. Kierująca Fordem dachowała w przydrożnym rowie

W niedzielę 19 maja około godziny 6:15 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Kuniowie na byłej DK45.