Gmina Lasowice

Pożar ściółki w okolicy starej strzelnicy przy zbiorniku retencyjnym

W sobotę 4 maja około godziny 17:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze ściółki leśnej w okolicy starej strzelnicy przy zbiorniku retencyjnym.

Pożar piwnicy w budynku mieszkalnym w Chocianowicach

We wtorek 30 kwietnia około godziny 7:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym w Chocianowicach.

Jasienie. Kierujący dostawczym Mercedesem uderzył w drzewo

W czwartek 14 marca o godzinie 07:00 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem jednego pojazdu na ulicy Zwycięstwa w Jasieniu.

Kierujący Volkswagenem uderzył w betonowy przepust na DK45 w pobliżu Lasowic Wielkich

W czwartek 29 lutego chwilę po godzinie 19:30 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 w pobliżu miejscowości Lasowice Wielkie.

Kierujący Skodą dachował na drodze Jełowa – Laskowice

We wtorek 27 lutego około godziny 08:45 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze między Jełową a Laskowicami.

Chocianowice – pożar sadzy w przewodzie kominowym

W piątek 12 stycznia o godzinie 20 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku jednorodzinnym w miejscowości Chocianowice.

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wypadku na DK45 w Trzebiszynie

W poniedziałek 8 stycznia około godziny 16:55 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 w Trzebiszynie.

Poranna gołoledź przyczyną zdarzeń drogowych w powiecie kluczborskim

W piątek 29 grudnia w godzinach porannych z powodu trudnych warunków na drodze – gołoledzi doszło do trzech zdarzeń drogowych.

Tragiczny pożar budynku w Chudobie

W poniedziałek 18 grudnia kilka minut po godzinie 21:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie od jednego ze strażaków z OSP o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Chudoba.

Kierujący Fordem Mustangiem dachował na DK45 między Jasieniem a Lasowicami Wielkimi

W czwartek 14 grudnia około godziny 10:10 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK45 między Jasieniem a Lasowicami Wielkimi.

Pożar osobowego Forda w Jasieniu

W sobotę 2 grudnia o godzinie 19:17 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu na jednej z posesji przy ulicy Zwycięstwa w Jasieniu.

Kierujący BMW uderzył w drzewo na DW494 między Wędrynią a Łowoszowem

W piątek 1 grudnia około godziny 20:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DW494, do którego doszło między Wędrynią a Łowoszowem.

Nieuwaga podczas wyprzedzania przyczyna zdarzenia drogowego na DK45 pomiędzy Jasieniem a Lasowicami Wielkimi

W środę 15 listopada chwilę przed godziną 16:30 do kluczborskich służb wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym pomiędzy miejscowościami Jasienie i Lasowice Wielkie na drodze krajowej numer 45.

Ćwiczenia powiatowe “Moczary 2023”

MOCZARY 2023 – taki kryptonim Komendant Powiatowy PSP w Kluczborku bryg. Marek Kocielski nadał ćwiczeniom, które w dniu 6 października odbyły się w przysiółku Kamieniec gm. Lasowice Wielkie.

Zerwane dachy, powalone drzewa. Strażacy interweniowali po przejściu frontu atmosferycznego

W środę 13 września w wyniku przejścia frontu atmosferycznego z intensywnymi opadami deszczu i silnymi porywami wiatru strażacy w województwie opolskim do godziny 20:00 odnotowali 26 interwencji.

Jedna osoba ranna w zderzeniu Volkswagena i Peugeota na DK45 między Kuniowem a Jasieniem

W niedzielę 10 września kilka minut po godzinie 21 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK45 między Kuniowem a Jasieniem.

59 interwencji w województwie po przejściu frontu burzowego. W Gronowicach zerwane zostały dachy w budynkach gospodarczych

W sumie 59 interwencji odnotowali strażacy w województwie opolskim po przejściu frontu burzowego w środę 16 sierpnia.

Wędrynia. Pijany 20-latek kierujący Volkswagenem uderzył w betonowy przepust. Kierowca miał prawie 2,5 promila

W sobotę 5 sierpnia o północy służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 494 w miejscowości Wędrynia pomiędzy Olesnem i Bierdzanami.

Ćwiczenia „Bażany 2023”

Przed nami okres zwiększonego zagrożenia pożarowego w lasach, aby być gotowym do działań w tym specyficznym terenie 28 czerwca 2023r w leśnictwie Bażany na terenie nadleśnictwa Kluczbork odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Bażany 2023”, które dotyczyły wielkopowierzchniowego pożaru lasu.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Laskowice

W czwartek 15 czerwca o godzinie 19:10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Laskowice w gminie Lasowice Wielkie.