Powiat oleski

Nielegalne salony gier zlikwidowane na terenie powiatu kluczborskiego i oleskiego

Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli nielegalne salony gier na terenie powiatów kluczborskiego i oleskiego. Organizowanie gier hazardowych bez wymaganych zezwoleń jest zabronione.

Dwójka nastolatków w wieku 13 i 14 lat poruszała się po drodze ekspresowej S11 rowerami

Policjanci kluczborskiej drogówki interweniowali wobec nastolatków, którzy poruszali się rowerami drogą ekspresowej S11. Wybierając tę trasę, rowerzyści ryzykowali własnym życiem.

Kierujący Porsche jechał blisko 220 km/h po S11

O tym, że pośpiech jest złym doradcą przekonał się 35-latek z powiatu kępińskiego. Policjanci z kluczborskiej grupy SPEED zarejestrowali pędzące czarne porsche, którego kierowca jechał po nowym odcinku drogi ekspresowej S11 z prędkością ponad 220 km/h. Apelujemy o ostrożność, rozsądek…

4000 złotych i 28 punktów dla kierującego Skodą za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu i przekroczenie prędkości

Kluczborscy policjanci z grupy Speed zatrzymali łamiącego przepisy drogowe kierowcę skody. Mężczyzna ignorował znaki drogowe mówiące o dozwolonej prędkości i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Policyjna kontrola zakończyła się utratą prawo jazdy oraz mandatem w wysokości 4000 złotych i 28…

Uroczystość otwarcia S11

Od 24 lipca 2023 r. kierowcy podróżujący pomiędzy aglomeracją śląską a Kępnem, Jarocinem i Ostrowem Wielkopolskim mogą już korzystać z obwodnicy Olesna, która została wybudowania w ciągu drogi ekspresowej S11.

Aż 204 samochody strażackie pojawiły się na XIII Fire Truck Show w Główczycach

XIII Fire Truck Show w Główczycach, w niewielkiej miejscowości pod Dobrodzieniem przeszedł do historii. Podczas tego zlotu został pobity rekord pod względem ilości samochodów, jakie pojawiły się na zlocie.

Już za niecały tydzień rozpocznie się 13 Fire Truck Show

Już za niecały tydzień w Główczycach koło Dobrodzienia rozpocznie się 13 Fire Truck Show.

Strażacy z OSP Kuniów pożegnali, a strażacy z OSP Gorzów Śląski powitali Volkswagena Amaroka

W środę 17 maja po godzinie 18 strażacy z OSP w Kuniowie pożegnali Volkswagena Amaroka, który w październiku 2016 roku przyjechał do jednostki.

Pracowity dzień dla strażaków. Pożar ścierniska pod Byczyną, Uszycami i w Kostowie

W poniedziałek 18 lipca aż 3 razy wyjeżdżali strażacy z OSP w Byczynie do pożaru ściernisk.

Rozpoczął się XII Fire Truck Show w Główczycach

W piątek 1 lipca po dwóch latach nieobecności związanej z pandemią rozpoczął się XII Fire Truck Show. Strażacki piknik organizowany jest w Główczycach koło Dobrodzienia.

Mieszkańcy powiatów oleskiego, kluczborskiego i wieruszowskiego zatrzymani za przestępczość narkotykową

Kryminalni z Olesna ustalili i zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy podejrzewani są o związek z przestępczością narkotykową. To mieszkańcy powiatów oleskiego, kluczborskiego i wieruszowskiego. Policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 130 gramów narkotyków, przyrządy do ich przetwarzania, pieniądze oraz krzewy konopi. Podejrzani usłyszeli…

Groźny wypadek pod Uszycami. Mercedes rozpadł się na dwie części. Kierujący był pod wpływem alkoholu

W środę 16 lutego o godzinie 13:27 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na DW487 między Wojsławicami a Uszycami.