Miesiąc: czerwiec 2023

Kierująca wjechała w zarośla w Biadaczu. Przyczyną mogło być zaśnięcie za kierownicą

We wtorek 27 czerwca około godziny 15:10 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem jednego samochodu osobowego na DK45 w miejscowości Biadacz.

Ćwiczenia „Bażany 2023”

Przed nami okres zwiększonego zagrożenia pożarowego w lasach, aby być gotowym do działań w tym specyficznym terenie 28 czerwca 2023r w leśnictwie Bażany na terenie nadleśnictwa Kluczbork odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Bażany 2023”, które dotyczyły wielkopowierzchniowego pożaru lasu.

Zderzenie Renault i Skody na DK42 pod Wołczynem. Poszkodowana zmarła w szpitalu

W czwartek 29 czerwca o godzinie 16:43 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 pomiędzy Wołczynem i Markotowem Małym.

Pożar miału węglowego w wagonach na stacji w Bąkowie

W czwartek 29 czerwca o godzinie 7:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku wpłynęło o pożarze miału węglowego w dwóch wagonach pociągu towarowego na stacji w Bąkowie.

Pijany kierujący Volkswagenem uderzył w drzewo

W środę 28 czerwca o godzinie 7:50 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na trasie Krzywiczyny – Komorzno.

Kluczbork. Spożywali alkohol w miejscu publicznym. Para z Ukrainy zaatakowała policjantów

W niedzielę 25 czerwca około godziny 19:45 policjanci przejeżdżający ulicą Kościuszki zauważyli trzy osoby spożywające alkohol w miejscu publicznym.

Już za niecały tydzień rozpocznie się 13 Fire Truck Show

Już za niecały tydzień w Główczycach koło Dobrodzienia rozpocznie się 13 Fire Truck Show.

Kluczbork. Kierujący motocyklem przewrócił się na ulicy Byczyńskiej

W niedzielę 18 czerwca po godzinie 11:30 służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocykla na ulicy Byczyńskiej w Kluczborku.

Kierujący Audi uderzył w betonowy przepust w Bogdańczowicach

W niedzielę 18 czerwca o godzinie 5:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK 42/45 w Bogdańczowicach.

Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną zderzenie motocykla i ciągnika rolniczego w okolicach Bogdańczowic

W sobotę 17 czerwca około godziny 10:10 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem ciągnika rolniczego oraz motocykla na DK42 w okolicach Bogdańczowic.

Pożar nasypu kolejowego między Markotowem Małym a Wołczynem

W sobotę 17 czerwca około 9:35 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o silnym zadymieniu koło nasypu kolejowego między Markotowem Małym a Wołczynem.

Kluczbork. Interwencja służb w związku z wyczuwalnym zapachem gazu

W piątek 16 czerwca około godziny 16 służby otrzymały zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Gałczyńskiego w Kluczborku.

Kolizja samochodu dostawczego z ciężarowym na DK11

W piątek 16 czerwca służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na DK11 między Gołkowicami a Kostowem.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Laskowice

W czwartek 15 czerwca o godzinie 19:10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Laskowice w gminie Lasowice Wielkie.

Uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku

W dniu 12 czerwca 2023 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Kluczborku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku bryg. Marka Kocielskiego.

Kluczbork. Nie żyje mężczyzna, który został zaatakowany nożem

W poniedziałek 12 czerwca o godzinie 17 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o ataku z użyciem noża w jednym z lokali firmowych przy ulicy Podwale w Kluczborku.

Zderzenie dwóch samochodów na DK42 pod Wołczynem

W piątek 9 czerwca około godziny 20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na DK42 w pobliżu Wołczyna.

Przypalone jedzenie przyczyną zadymienia budynku i interwencji strażaków

W środę 7 czerwca około godziny 12 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Szewskiej w Kluczborku.

Ligota Dolna. Zderzenie motocykla z samochodem osobowym w trakcie wyprzedzania

W środę 7 czerwca o godzinie 12:39 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla na DK42 w Ligocie Dolnej.

Mistrzostwa Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Kluczborskiego w Sportach Pożarniczych

W sobotę 3 czerwca w Wołczynie rozegrane zostały Mistrzostwa Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Kluczborskiego w Sportach Pożarniczych.