Gmina Wołczyn

90-lecie jednostki OSP Szum i uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego

W sobotę 1 czerwca godzinie 15 przy budynku remizy OSP Szum rozpoczęła sie uroczystości 90-lecia jednostki. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, samorządowcy oraz strażacy z gminy Wołczyn i zaprzyjaźnionych jednostek.

Pożar samochodu osobowego w Krzywiczynach

W sobotę 1 czerwca około godziny 19:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ulicy Polnej w Krzywiczynach.

W Wołczynie zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o napad z bronią na stację paliw w Kępnie

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 36-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego podejrzany o dokonanie rozboju. Zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu jednej ze stacji paliw, a następnie grożąc ekspedientce zażądał wydania wszystkich pieniędzy z kasy. Napastnika rozpoznał szef wołczyńskich policjantów, co zaowocowało…

Wołczyn. Kierujący BMW staranował słupki na chodniku

W piątek 17 maja około godziny 21:40 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Powstańców w Wołczynie.

“LESAFFRE 2024” – ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej w Wołczynie

“LESAFFRE 2024” pod taki kryptonimem odbyły się w środę 15 maja ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu kluczborskiego w miejscowości Wołczyn.

Pożar lasu w Duczowie Małym

W poniedziałek 29 kwietnia około godziny 18:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasy w Duczowie Małym.

Pożar samochodu dostawczego na drodze Szymonków – Polkowskie

W poniedziałek 29 kwietnia około godziny 20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu dostawczego, do którego doszło na drodze pomiędzy Szymonkowem a Polkowskimi.

50-latek zatrzymany za rozbój na 70-latku w Wołczynie

Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 50-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Wołczyn podejrzany o dokonanie rozboju. Mężczyzna przykładając przedmiot przypominający pistolet do szyi 70-latka zażądał od niego pieniędzy. 50-latek został zatrzymany przez kluczborskich kryminalnych już dwie godziny od zgłoszenia. W toku…

Pożar stodoły w miejscowości Duczów Wielki

W poniedziałek 8 kwietnia o godzinie 19:53 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Duczów Wielki (Gmina Wołczyn).

III edycja Lanego Poniedziałku

W świąteczny poniedziałek 1 kwietnia w Wołczynie została zorganizowana III edycja Lanego Poniedziałku. Organizatorami wydarzenia byli strażacy z Wołczyna, którzy chcąc podtrzymać tradycję śmigusa dyngusa organizują dla wszystkich chętnych taką możliwość.

Wołczyn. Pożar opału w plastikowym wiadrze przyczyną interwencji straży pożarnej

W poniedziałek 25 marca o godzinie 19:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zadymienie w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kluczborskiej w Wołczynie.

Strażacy z Szumu powitali w swojej jednostce samochód ratowniczo-gaśniczy kupiony od OSP Młochów

W sobotę 16 marca strażacy oraz mieszkańcy miejscowości Szum powitali w swojej jednostce średni samochód ratowniczo-gaśniczy Star 12-185 w zabudowie firmy Stolarczyk.

Szymonków. Pożar sadzy w kominie

We wtorek 12 marca do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zapaleniu się sadzy w kominie w budynku mieszkalnym przy ulicy Głównej w Szymonkowie.

Młody chłopak został potrącony przez pociąg w Wołczynie

W poniedziałek 11 marca około godziny 23:35 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu osoby przez pociąg, do którego doszło w okolicach przejazdu kolejowego przy ulicy Sienkiewicza w Wołczynie.

Wierzbica Górna. Kierujący Mercedesem uderzył w tył Forda, a nastepnie wjechał w drzewo

W poniedziałek 11 marca około godziny 10:20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na DK42 w pobliżu miejscowości Wierzbica Górna.

Pożar samochodu osobowego w Rożnowie

W poniedziałek 26 lutego chwilę po godzinie 16:40 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Rożnów.

Brak kontaktu z dwoma starszymi kobietami – akcja służb ratunkowych w Krzywiczynach

W sobotę 24 lutego około godziny 12:11 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od zaniepokojonych osób, że nie mogą nawiązać kontaktu z dwiema kobietami zamieszkującymi jeden z budynków w Krzywiczynach.

Fabrycznie nowy lekki samochód w OSP Wąsice

W sobotę 10 lutego około godziny 16:30 strażacy, mieszkańcy Wąsic oraz zaproszeni goście uroczyście powitali fabrycznie nowy lekki samochód strażacki.

Zderzenie Audi oraz Volkswagena na drodze między Krzywiczynami a Komorznem

W czwartek 18 stycznia około godziny 16:35 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze między Krzywiczynami a Komorznem.

Na skutek opadów deszczu i niedrożnego koryta rzeki zagrożone zalaniem były posesje w Wąsicach

We wtorek 26 grudnia około godziny 19:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o wysokim stanie wody w korycie Kluczborskiej Strugi w Wąsicach, przez co doszło do jej przepełnienia i przelewania wody przez wały.