Gmina Byczyna

Interwencja służb ratunkowych nad zalewem Biskupice-Brzózki. Pilnej pomocy wymagał młody mężczyzna

We wtorek 11 czerwca kilka minut przed godzina 11 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na pomoście przy zalewie Biskupice-Brzózki.

Kolizja samochodu osobowego i ciężarowego w Byczynie

W poniedziałek 3 czerwca około godziny 16:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego i samochodu osobowego, do jakiego doszło na ulicy Wałowej w Byczynie.

Do szpitala pod eskortą policji – 6-latek z urazem głowy wymagał pilnej pomocy medycznej

Do zdarzenia doszło podczas weekendu majowego, kiedy to do patrolu ruchu drogowego, będącego w Byczynie podjechała roztrzęsiona kobieta informując policjantów, że jej 6-letni syn chwilę wcześniej podczas zabawy uległ wypadkowi, na wskutek czego doznał poważnego urazu głowy i potrzebuje natychmiastowej…

Pożar samochodu dostawczego na drodze między Kochłowicami a Skałągami

W piątek 10 maja o godzinie 04:00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu dostawczego w miejscowości na drodze między Kochłowicami a Skałągami.

Pościg strażaków z OSP Byczyna za pijaną kobietą, która miała blisko 2,3 promila. Auto jechało na felgach

Prawidłowa postawa strażaków z OSP Byczyna zapobiegła tragedii, która mogła wydarzyć się na drodze. W sobotę 4 maja około godziny 15 strażacy oczekiwali przed kościołem w Byczynie na mszę z okazji Dnia Strażaka.

Kolizja trzech samochodów osobowych na DK11 w Biskupicach

W sobotę 27 kwietnia około godziny 11:20 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Biskupice.

Policjanci odzyskali ładowarkę teleskopową o wartości blisko 200 tysięcy złotych

Zgłoszenie świadka oraz błyskawiczna reakcja policjantów z Kluczborka, Wołczyna oraz Byczyny zaowocowały odzyskaniem wartej blisko 200 000 tys. złotych ładowarki teleskopowej. Droga maszyna miała zostać skradziona przez 25-latka. Mężczyzna został ustalony i zatrzymany w niespełna dwie godziny od otrzymania zgłoszenia…

Otwarcie mieszkania w Biskupicach. W środku znaleziono ciało mężczyzny

W piątek 19 kwietnia kilka minut przed godziną 18 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o potrzebie otwarcia drzwi do mieszkania w budynku wielorodzinnym w Biskupicach.

Pożar sterty w Nasalach

W sobotę 30 marca o godzinie 14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze sterty słomy w Nasalach.

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany przez inspektorów ITD w Byczynie

Plaga polskich dróg, nietrzeźwi kierowcy, dotyczy niestety również użytkowników samochodów ciężarowych. Jest to o tyle niebezpiecznie, że zdarzenia z udziałem takich pojazdów mogą mieć o wiele tragiczniejszy finał.

Nietrzeźwy kierujący samochodem ciężarowym zatrzymany w Byczynie przez inspektorów ITD

W poniedziałek 4 marca przed godziną 13 inspektorzy ITD zatrzymali na DK11 w Byczynie do kontroli samochód ciężarowy Scania.

Pożar śmietnika w Byczynie. W wyniku pożaru doszło do uszkodzenia stojącego obok samochodu

W czwartek 22 lutego o godzinie 0:55 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika obok zaparkowanych samochodów przy ulicy Okrężnej w Byczynie.

Biskupice. Pożar opony w naczepie samochodu ciężarowego, na którym przewożone były auta

W poniedziałek 5 lutego o godzinie 5:30 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie, że pali się samochód przewożony na lawecie. Do zdarzenia doszło na DK11 w Biskupicach.

Pożar pustostanu w Nasalach

W sobotę 27 stycznia kilka minut przed godziną 8 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku w miejscowości Nasale.

Pożar osobowego Opla w lesie pomiędzy Jaśkowicami i Golą

W sobotę 30 grudnia kilka minut po godzinie 10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w lesie pomiędzy Jaśkowicami i Golą.

Strażacy z Nasal powitali nowy samochód w jednostce. Wcześniej służył strażakom w Byczynie

29 grudnia 2023 roku na długo zapadnie w pamięć strażakom oraz mieszkańcom Nasal. Właśnie tego dnia o godzinie 16:30 został powitany średni samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo.

Strażacy z Byczyny powitali nowy samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Volvo

W środę o godzinie 17 strażacy oraz mieszkańcy Byczyny powitali średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Volvo.

Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną zderzenia Opla oraz Renault pomiędzy Gołkowicami a Kostowem

W poniedziałek 25 grudnia około godziny 14:50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na DK11 pomiędzy Gołkowicami a Kostowem.

Pożar pustostanu w Proślicach

W niedzielę 22 października 20 minut po północy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu w miejscowości Proślice.

Strażacy usuwali skutki silnego wiatru

We wtorek 3 października od godzin wieczornych strażacy intensywnie pracowali przy usuwaniu skutków przechodzącego frontu atmosferycznego nad powiatem w kluczborskim.