Miesiąc: wrzesień 2023

Uroczyste przekazanie strażakom z OSP Komorzno średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego Star/Man 12.227

W poniedziałek 25 września o godzinie 14 na placu parkingowym przy Urzędzie Miejskim w Wołczynie odbyła się uroczystość przekazania średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego Star/Man 12.227.

Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną kolizji samochodu osobowego z ciężarowym na obwodnicy Kluczborka

W czwartek 21 września około godziny 8:30 na obwodnicy Kluczborka doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego Ford i ciężarowego DAF.

Roszkowice. Kolizja osobowego Mercedesa i samochodu dostawczego Volkswagen przewożącego butle z gazem

W czwartek 21 września chwilę przed godziną 9 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie z systemu eCall o zdarzeniu drogowym w Roszkowicach.

1 osoba została ranna w pożarze budynku mieszkalnego w Bażanach

W środę 20 września chwilę po godzinie 20:20 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze i prawdopodobnym wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym w miejscowości Bażany w gminie Kluczbork.

3 osoby zostały oszukane na blisko 130 000 zł. Wpisały swoje dane na fałszywej stronie internetowej

Blisko 130 000 złotych w ostatnich kilku dniach, straciło trzech mieszkańców naszego powiatu. Osoby te, na popularnym portalu ogłoszeniowym oferowały różne produkty do sprzedażny. Nieświadomi sprzedający klikali w linki wysłane przez osoby zainteresowane kupnem ich produktów, a tym samym umożliwiali…

Szymonków. Pożar w komorze silnika samochodu Ford

W poniedziałek 18 września około godziny 14:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ulicy Kasztanowej w Szymonkowie.

Krzywizna. Pożar sterty składającej się z około 300 balotów

W sobotę 16 września około godziny 21:40 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze sterty przy ulicy Rożnowskiej w Krzywiźnie.

Renault Midlum 270 dCi – nowy samochód ratowniczo – gaśniczy strażaków z OSP Bażany

16 września 2023 roku na długo zostanie w pamięci mieszkańców oraz strażaków z OSP Bażany.

52-latka kierowała samochodem mając ponad 4 promile. Została złapana przez innego kierowcę

Ponad 4 promile alkoholu ! w organizmie miała kierująca osobówką, której inny kierowca uniemożliwił dalszą jazdę. Kobieta w takim stanie przejechała kila kilometrów, po czym świadek spowodował zatrzymanie jej samochodu a następnie wyciągnął ze stacyjki kluczyki. 52-letniej mieszkance powiatu kluczborskiego…

Zerwane dachy, powalone drzewa. Strażacy interweniowali po przejściu frontu atmosferycznego

W środę 13 września w wyniku przejścia frontu atmosferycznego z intensywnymi opadami deszczu i silnymi porywami wiatru strażacy w województwie opolskim do godziny 20:00 odnotowali 26 interwencji.

“Zauważyliśmy wiele podejrzanych działań na Twoim koncie i tymczasowo je zawiesimy” – uwaga na oszustwo na Facebooku

Wiele razy pisaliśmy o oszustwach na FB. Co chwile pojawiają się nowe. Dlatego chcemy Państwa ostrzec przed próbami zainfekowania komputerów, przejęciem konta na FB czy też stratą pieniędzy.

Jedna osoba ranna w zderzeniu Volkswagena i Peugeota na DK45 między Kuniowem a Jasieniem

W niedzielę 10 września kilka minut po godzinie 21 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK45 między Kuniowem a Jasieniem.

Poranna kolizja na DK11 koło Byczyny

We wtorek 5 września około godziny 7:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na przejeździe kolejowym na DK11 koło Byczyny.

Kolejny pożar śmietnika w Kluczborku. Drugi raz podpalono kosze w tym samym miejscu

Do kolejnego podpalenia koszy na śmieci doszło w poniedziałek 4 września. O godzinie 23:16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmietników przy ulicy Podwale w Kluczborku.

Dwójka nastolatków w wieku 13 i 14 lat poruszała się po drodze ekspresowej S11 rowerami

Policjanci kluczborskiej drogówki interweniowali wobec nastolatków, którzy poruszali się rowerami drogą ekspresowej S11. Wybierając tę trasę, rowerzyści ryzykowali własnym życiem.

54-latek aresztowany za uciążliwe nękanie. W trakcie wtargnięcia na posesje ranił nożem właściciela

Tymczasowym aresztem dla 54-latka z powiatu kluczborskiego zakończyła się praca kluczborskich kryminalnych. Ustalony i zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał w kluczborskiej prokuraturze zarzuty związane z przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu, wolności oraz wiarygodności dokumentów. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące mężczyzna…