Bez kategorii

3 osoby poszkodowane w wypadku karetki na DK45 koło Jasienia. Samochód uderzył w drzewo

W poniedziałek 10 czerwca o godzinie 13 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku karetki pomiędzy miejscowościami Jasienie i Lasowice Wielkie.

Utrata prawa jazdy, 3000 zł mandatu i 13 punktów karnych za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

W sobotę 23 marca kluczborscy policjanci z grupy Speed zatrzymali w Kuniowie kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał 102 km/h.

Kierująca Renault dachowała na DK 11 między Krzywizną a Sarnowem

W niedzielę 5 listopada o godzinie 21:40 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 11 pomiędzy Sarnowem a Krzywizną.

“Zauważyliśmy wiele podejrzanych działań na Twoim koncie i tymczasowo je zawiesimy” – uwaga na oszustwo na Facebooku

Wiele razy pisaliśmy o oszustwach na FB. Co chwile pojawiają się nowe. Dlatego chcemy Państwa ostrzec przed próbami zainfekowania komputerów, przejęciem konta na FB czy też stratą pieniędzy.

Usuwanie owadów błonkoskrzydłych

Mając na względzie zapewnienie na terenie całego kraju jednolitych standardów udzielanej pomocy podczas zagrożeń stwarzanych przez owady błonkoskrzydłe (np. osy, szerszenie, pszczoły) opracowane zostały „Zasady postępowania podczas interwencji prowadzonych w związku ze zgłoszeniem wystąpienia zagrożeń od rojów lub gniazd owadów…

Przedszkole Publiczne w Bogacicy z Odziałem Zamiejscowym w Bażanach zwycięzcą konkursu plastycznego „Bezpieczny Przedszkolak”

Wojewódzka Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów X edycji konkursu plastycznego „Bezpieczny Przedszkolak”. Najlepsza praca trafi na okładkę książeczki edukacyjnej, która trafi do przedszkolaków z województwa opolskiego. Tegorocznym zwycięzcą konkursu zostało Przedszkole Publiczne w Bogacicy z Odziałem Zamiejscowym w Bażanach.

Metoda na “policjanta”, “wnuczka”, “pracownika banku”. Tak oszuści okradają nie tylko seniorów

Pomimo szeroko prowadzonej akcji profilaktyczno -edukacyjnej, Policja w dalszym ciągu odnotowuje przypadki prób oraz oszustw, dokonywanych metodami na tzw.. „wnuczka”, „policjanta” czy „pracownika banku”. Ofiarami tych przestępstw padają seniorzy, ale także osoby w średnim wieku.

Ewakuacja budynku internatu WODiZ-u w Kluczborku. Osoba rozpyliła gaz pieprzowy

W środę 17 maja około godziny 17:10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o drażniącym zapachu, który wyczuwalny był w budynku internatu WODiZ-u przy ulicy Konopnickiej w Kluczborku.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka

Mszą Świętą za strażaków powiatu kluczborskiego rozpoczęły się obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Kluczborku.

Zderzenie Toyoty oraz Renault na DK45 między Jasieniem a Lasowicami Wielkimi

W niedzielę 14 maja o godzinie 14:05 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK45 między Jasieniem a Lasowicami Wielkimi.

Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną kolizji 3 samochodów w Kluczborku

W sobotę 6 maja kilka minut przed godziną 12 w Kluczborku przy szpitalu doszło do zderzenia 3 samochodów.

“Twoja paczka została wstrzymana…” – uwaga na oszustów

Wciąż pojawiają się nowe sposoby na oszustwa. Przestępcy coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki i tym samym umożliwić im wyłudzenie środków z konta bankowego….

Dwie osoby ranne w wyniku zderzenia Audi i Fiata w Gierałcicach. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

We wtorek 25 października o godzinie 18:42 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Gierałcice w gminie Wołczyn.

Dzisiaj o godzinie 18 zawyją syreny strażackie. W tragicznym wypadku zginął strażak z OSP Balice

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło podczas na A4 w województwie małopolskim.

Mężczyzna próbował wciągnąć dziewczynkę do auta. Pedofil grasuje – UWAGA NA FEJKOWIE INFORMACJE !!!

W czwartkowe popołudnie na wielu grupach, stronach na FB pojawiła się informacja o pedofilu, który grasuje w okolicach Olesna, Kluczborka.

Czołowe zderzenie Volkswagena i Fiata 126p pod Kluczborkiem. Kobieta w stanie krytycznym została zabrana śmigłowcem

W piątek 16 września około godziny 14:20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym między Kluczborkiem a Kuniowem.

WAŻNE ZMIANY W TARYFIKATORZE JUŻ OD 17 WRZEŚNIA

17 września wchodzą w życie, ważne dla wszystkich użytkowników dróg, zmiany w przepisach. To pokłosie znowelizowanej ustawy Prawo o ruchu drogowym, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. To drugi etap wdrażania regulacji, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu…

Przekazanie pacjentki z karetki do śmigłowca LPR w Biadaczu

W niedzielę 4 września po godzinie 9 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pilnej potrzebie pomocy starszej kobiecie w Przedmościu. Na miejsce została wysłana karetka. Stan kobiety wymagał szybkiego przewiezienia do szpitala. Do zdarzenia zadysponowano śmigłowiec LPR – Ratownik23. Ustalono, że pacjentką zostanie przekazana z karetki…

Bażany. Samochód osobowy wjechał do rowu i przewrócił się na bok

W sobotę 3 września około godziny 21:25 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Bażanach.

Sprawcy pobicia zatrzymani

Kluczborscy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o pobicie 76-letniego mieszkańca Kluczborka. Trafili oni do policyjnych aresztów i usłyszeli już zarzuty. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. Dodano: 29.08.2022 Kluczborscy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o pobicie 76-letniego…