Miesiąc: sierpień 2023

Strażacy z OSP Byczyna otrzymają nowy samochód za 1,2 mln. zł.

Jeszcze w tym roku strażacy z Byczyny otrzymają fabrycznie nowy samochód ratowniczo – gaśniczy.

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych między Komorznem a Kuźnicą Trzcińską

We wtorek 29 sierpnia około godziny 6:15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych pomiędzy Komorznem a Kuźnicą Trzcińską.

Podpalenie przyczyną pożaru zużytych opon, części samochodowych i śmieci między Szymonkowem a Świniarami Małymi

W piątek 25 sierpnia o godzinie 22:35 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze między Szymonkowem a Świniarami Małymi.

Zasłabnięcie przyczyną zderzenia Forda i Fiata w Kraskowie

W niedzielę 27 sierpnia około godziny 14:10 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Kluczborskiej w  Kraskowie.

Kierujący DAF-em wjechał do rowu na DK11 pomiędzy Kostowem i Gołkowicami

W sobotę 26 sierpnia o godzinie 7:25 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego na drodze krajowej numer 11 pomiędzy Kostowem i Gołkowicami w gminie Byczyna. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący jest uwięziony w pojeździe.

Wybuch gazu z butli przyczyną zawalenia się jednej ze ścian budynku mieszkalnego w Biskupicach

W niedzielę 27 sierpnia około godziny 5 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się jednej ze ścian budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Biskupice.

Kierujący Porsche jechał blisko 220 km/h po S11

O tym, że pośpiech jest złym doradcą przekonał się 35-latek z powiatu kępińskiego. Policjanci z kluczborskiej grupy SPEED zarejestrowali pędzące czarne porsche, którego kierowca jechał po nowym odcinku drogi ekspresowej S11 z prędkością ponad 220 km/h. Apelujemy o ostrożność, rozsądek…

Hybrydowy Renault Arcana trafi do policjantów w Kluczborku w ramach projektu ,,Ekologiczne patrole opolskiej Policji 2023 r.”

Na drogach Opolszczyzny pojawiło się właśnie 10 nowych oznakowanych radiowozów. Pojazdy Renault Arcana z nowym, neonowym oznakowaniem trafiły do komend powiatowych oraz komendy miejskiej garnizonu opolskiego. Wszystko to w ramach projektu ,,Ekologiczne patrole opolskiej Policji 2023 r.”. Nowe samochody będą…

Pożar stodoły w Wąsicach. W środku znajdował się samochód osobowy

W środę 23 sierpnia około godziny 00:30 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w Wąsicach

Zadymienie piwnicy w Wołczynie

W sobotę 19 sierpnia około godziny 22 do wpłynęło zgłoszenie do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w piwnicy w budynku mieszkalnym przy ulicy Powstańców w Wołczynie.

Pożar ścierniska pomiędzy Kostowem a Miechową

W sobotę 19 sierpnia około godziny 15:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze ścierniska pomiędzy Kostowem a Miechową.

Pożar garażu w Kluczborku. Spaleniu uległo auto elektryczne, Porsche i garaż. Nadpalonych zostało także kilka aut stojących na posesji oraz motocykl

W sobotę 19 sierpnia chwilę przed godziną 18:30 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu przy ulicy Ligonia w Kluczborku.

Usuwanie owadów błonkoskrzydłych

Mając na względzie zapewnienie na terenie całego kraju jednolitych standardów udzielanej pomocy podczas zagrożeń stwarzanych przez owady błonkoskrzydłe (np. osy, szerszenie, pszczoły) opracowane zostały „Zasady postępowania podczas interwencji prowadzonych w związku ze zgłoszeniem wystąpienia zagrożeń od rojów lub gniazd owadów…

59 interwencji w województwie po przejściu frontu burzowego. W Gronowicach zerwane zostały dachy w budynkach gospodarczych

W sumie 59 interwencji odnotowali strażacy w województwie opolskim po przejściu frontu burzowego w środę 16 sierpnia.

Pożar ścierniska w Markotowie Dużym

W sobotę 12 sierpnia około godziny 15:15 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze ścierniska w Markotowie Dużym.

Radomierowice. Kierujący quadem przewrócił się podczas jazdy. Mężczyzna jechał bez kasku

W sobotę 12 sierpnia około godziny 15:15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem quada w Radomierowicach.

4000 złotych i 28 punktów dla kierującego Skodą za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu i przekroczenie prędkości

Kluczborscy policjanci z grupy Speed zatrzymali łamiącego przepisy drogowe kierowcę skody. Mężczyzna ignorował znaki drogowe mówiące o dozwolonej prędkości i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Policyjna kontrola zakończyła się utratą prawo jazdy oraz mandatem w wysokości 4000 złotych i 28…

Interwencja strażaków JRG Kluczbork w związku z uwięzionym w gnieździe bocianie

4 sierpnia 2023 r. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie od straży miejskiej oraz zaniepokojonych mieszkańców wsi Ligota Górna o uwięzionym w gnieździe bocianie.

Wędrynia. Pijany 20-latek kierujący Volkswagenem uderzył w betonowy przepust. Kierowca miał prawie 2,5 promila

W sobotę 5 sierpnia o północy służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 494 w miejscowości Wędrynia pomiędzy Olesnem i Bierdzanami.

Podpalenie przyczyną pożaru tworzyw sztucznych w byłej cegielni w miejscowości Ligota Dolna

W czwartek 3 sierpnia około godziny 17:30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wypłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie byłej cegielni w Ligocie Dolnej.