Miesiąc: maj 2024

Zderzenie motocykla i samochodu osobowego na rondzie w Kluczborku

W piątek 31 maja około godziny 19 na rondzie przy ulicy Moniuszki, Jagiellońskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla oraz samochodu osobowego.

W Wołczynie zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o napad z bronią na stację paliw w Kępnie

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 36-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego podejrzany o dokonanie rozboju. Zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu jednej ze stacji paliw, a następnie grożąc ekspedientce zażądał wydania wszystkich pieniędzy z kasy. Napastnika rozpoznał szef wołczyńskich policjantów, co zaowocowało…

Podpalenie przyczyną pożaru kontenerów na śmieci w Kluczborku

W niedzielę 26 maja kilka minut po godzinie 19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o palących się kontenerach na śmieci przy ulicy Słowackiego w Kluczborku.

Kierujący Audi uderzył w drzewo na DK45 między Kuniowiem a Jasieniem

W poniedziałek 27 maja o godzinie 10:18 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 45 między Kuniowiem a Jasieniem.

Nagłe zatrzymanie krążenia u starszego mężczyzny na cmentarzu w Kluczborku. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

W niedzielę 26 maja około godziny 15:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u mężczyzny na cmentarzu komunalnym przy ulicy Opolskiej w Kluczborku.

Kuniów. Kierująca Fordem dachowała w przydrożnym rowie

W niedzielę 19 maja około godziny 6:15 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Kuniowie na byłej DK45.

Wołczyn. Kierujący BMW staranował słupki na chodniku

W piątek 17 maja około godziny 21:40 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Powstańców w Wołczynie.

Pożar budynku gospodarczego w Ligocie Dolnej

W piątek 17 maja około godziny 12:50 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ulicy Wołczyńskiej w miejscowości Ligota Dolna.

Kluczbork. Policjanci zatrzymali 34-latka, który biegał z tasakiem

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w Kluczborku w środę 15 maja. Około godziny 7 na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Kluczborku przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie pojawił się mężczyzna z tasakiem.

“LESAFFRE 2024” – ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej w Wołczynie

“LESAFFRE 2024” pod taki kryptonimem odbyły się w środę 15 maja ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu kluczborskiego w miejscowości Wołczyn.

Borkowice. Pożar garażu i znajdującego się w środku samochodu osobowego

W poniedziałek 13 maja chwilę przed godziną 16:30 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Borkowice.

Do szpitala pod eskortą policji – 6-latek z urazem głowy wymagał pilnej pomocy medycznej

Do zdarzenia doszło podczas weekendu majowego, kiedy to do patrolu ruchu drogowego, będącego w Byczynie podjechała roztrzęsiona kobieta informując policjantów, że jej 6-letni syn chwilę wcześniej podczas zabawy uległ wypadkowi, na wskutek czego doznał poważnego urazu głowy i potrzebuje natychmiastowej…

Pożar samochodu dostawczego na drodze między Kochłowicami a Skałągami

W piątek 10 maja o godzinie 04:00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu dostawczego w miejscowości na drodze między Kochłowicami a Skałągami.

Akcja „Trzeźwy poranek” – 4 kierowców prowadziło samochody pod wpływem alkoholu

W poniedziałek 6 maja od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu kluczborskiego policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Policjanci przez 4 godziny przeprowadzili około 800 kontroli w trakcie których ujawnili 4 kierujących pod wpływem alkoholu.

Pościg strażaków z OSP Byczyna za pijaną kobietą, która miała blisko 2,3 promila. Auto jechało na felgach

Prawidłowa postawa strażaków z OSP Byczyna zapobiegła tragedii, która mogła wydarzyć się na drodze. W sobotę 4 maja około godziny 15 strażacy oczekiwali przed kościołem w Byczynie na mszę z okazji Dnia Strażaka.

Pożar ściółki w okolicy starej strzelnicy przy zbiorniku retencyjnym

W sobotę 4 maja około godziny 17:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze ściółki leśnej w okolicy starej strzelnicy przy zbiorniku retencyjnym.

Pożar lasu w Duczowie Małym

W poniedziałek 29 kwietnia około godziny 18:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasy w Duczowie Małym.