Gmina Wołczyn

“LESAFFRE 2024” – ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej w Wołczynie

“LESAFFRE 2024” pod taki kryptonimem odbyły się w środę 15 maja ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu kluczborskiego w miejscowości Wołczyn.

Przed 92 strażakami PSP i OSP postawiono założenia w postaci działań z zakresu ratownictwa chemicznego na poziomie podstawowym oraz pożar wewnętrzny w jednym z budynków produkcyjnych, na terenie firmy LESAFFRE Polska w Wołczynie.

Ćwiczenia sprawdzały dodatkowo przygotowanie pracowników do prowadzenia sprawnej ewakuacji, alarmowania podmiotów ratowniczych oraz współdziałanie z kierującym działaniem ratowniczym.

Po dotarciu na miejsce ćwiczący otrzymali informację od kierującego ewakuacją o 6 osobach zaginionych. Działania polegały na przeszukaniu budynków, przygotowaniu rot RIT, rozpoznaniu zagrożeń chemicznych dekontaminacji wstępnej i neutralizacji zagrożenia.

W ocenie obserwatorów z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, KPP Policji, Kierownictwa LESAFFRE Polska, Gminy Wołczyn działania zostały ocenione na bardzo wysokim poziomie.

Foto: KP PSP Kluczbork, OSP Powiatu Klb, Roix112 -Fotografia Ratownicza

Total Page Visits: 391 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: