Gmina Kluczbork

Kluczbork. Policjanci zatrzymali 34-latka, który biegał z tasakiem

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w Kluczborku w środę 15 maja. Około godziny 7 na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Kluczborku przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie pojawił się mężczyzna z tasakiem.

Jako pierwsza zauważyła go pracownica naszej szkoły, kiedy rano przyjechała do pracy – relacjonuje Przemysław Ziółkowski, dyrektor ZS nr 1 w Kluczborku. – Stał przy wejściu na teren, gdzie budowana jest hala sportowa. Miał w ręce ostre narzędzie. W pierwszej chwili wydawało się, że to siekiera, ale tak naprawdę był to kuchenny tasak. Mężczyzna był mocno pobudzony, mówił do siebie. Sprawiał wrażenie niezrównoważonego.

O całej sytuacji poinformowano policję. Mężczyźnie udało się jednak zbiec z terenu szkoły przed przyjazdem policji w kierunku ulicy Damrota. W trakcie ucieczki uszkodził samochód.

Przybyli na miejsce policjanci zauważyli osobę poszukiwaną, kiedy wybiegał z budynku w kierunku parku. Policjanci podjęli próbę zatrzymania agresywnego mężczyzny.

– Przy interwencji uszczerbku ciała w postaci rany dłoni, rany ciętej ramienia oraz otarcia naskórka doznało dwóch funkcjonariuszy – informuje aspirant Krystyna Alaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku. – Mężczyzna nie współpracował, nie stosował się do poleceń policji.

34-letni mieszkaniec Kluczborka został zatrzymany. Mężczyzna został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu na obserwację psychiatryczną.

Źródło: nto.pl

Total Page Visits: 4065 - Today Page Visits: 4

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: