Miesiąc: styczeń 2024

Strażacy z Kuniowa powitali nowe auto w jednostce. To pierwsza Scania w powiecie, która będzie używana przez strażaków

We wtorek 30 stycznia o godzinie 17:50 strażacy oraz mieszkańcy Kuniowa powitali średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Scanii. Jest to pierwszy samochód tej marki w powiecie, który będzie używany przez strażaków.

Kluczbork. Funkcjonariusze opolskiej KAS zlikwidowali salon, w którym urządzano gry na automatach

Po raz kolejny funkcjonariusze opolskiej KAS zlikwidowali salon, w którym urządzano gry na automatach. Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grożą wysokie sankcje karne.

Pożar pustostanu w Nasalach

W sobotę 27 stycznia kilka minut przed godziną 8 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku w miejscowości Nasale.

Zderzenie Audi oraz Volkswagena na drodze między Krzywiczynami a Komorznem

W czwartek 18 stycznia około godziny 16:35 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze między Krzywiczynami a Komorznem.

“Zostań strażakiem w JRG Kluczbork” aukcja WOŚP. Po 8 latach przerwy służby podległe MSWiA grają z WOŚP

Minister Marcin Kierwiński poinformował, że funkcjonariusze i pracownicy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa zaangażują się w tegoroczny finał WOŚP. Służby podległe MSWiA będą również dbały o bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy.

Chocianowice – pożar sadzy w przewodzie kominowym

W piątek 12 stycznia o godzinie 20 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w budynku jednorodzinnym w miejscowości Chocianowice.

45-letni złodziej samochodów zatrzymany w trakcie zasadzki w Kluczborku

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże samochodów. 45-latek wpadł w ręce stróżów prawa w województwie opolskim. Kryminalni odzyskali również dwa auta, których wartość oszacowano łącznie na 150 tysięcy złotych. Mężczyzna został…

Dzięki czujności pracownicy banku starsza kobieta nie przekazała oszustom 20 000 zł

Przestępcy działający metodą “na wnuczka” czy „na policjanta” wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią oszczędności całego życia. Do takiego oszustwa mogło dojść w Kluczborku, jednak czujna pracownica banku pokrzyżowała plany oszustów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy…

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wypadku na DK45 w Trzebiszynie

W poniedziałek 8 stycznia około godziny 16:55 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 w Trzebiszynie.

Zderzenie Nissana i Seata na DK11 między Gotartowem a Krzywizną

W piątek 5 stycznia około godziny 18:20 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych na DK11 między Gotartowem a Krzywizną.

Statystyki wyjazdów za rok 2023 jednostek OSP

Dane te zawierają ilości wyjazdów do zdarzeń na terenie województwa opolskiego. 

36 policyjnych interwencji – podsumowanie sylwestrowej nocy

W sylwestrową noc i noworoczny poranek kluczborska policja odnotowała 36 interwencji. Obsługiwane przez policjantów interwencje dotyczyły w głównej mierze zakłócania ciszy nocnej i głośnego zachowania w miejscach publicznych. Podłożem takiego zachowania były nieporozumienia i kłótnie rodzinne, a także nadmierna ilość…