Województwo Opolskie

Pożar lasu w gm. Murów. W akcji 8 zastępów straży pożarnej z pow. opolskiego i kluczborskiego oraz śmigłowiec

W poniedziałek 21 lipca około godziny 13 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w oddziale 205 w okolicach miejscowości Święciny w gminie Murów.

Wypadek na trasie Grabice-Radomierowice w gm. Murów – jedna osoba zabrana do szpitala przez LPR

W niedzielę 10 lipca o godzinie 15:35 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku na trasie Grabice-Radomierowice w gm. Murów.

Pożar na terenie Zakładów Tłuszczowych w Brzegu. Ćwiczenia Kompanii Gaśniczej WOO „Opole” i „Namysłów”

Kompania Gaśnicza „Namysłów” oraz Kompania Gaśnicza „Opole” wchodzące w skład Odwodu Operacyjnego Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu ćwiczyły 8 lipca 2022 roku działania związane z pożarem na terenie jednego z zakładów w Brzegu.

34-latek ze skradzionego portfela wyjął 400 zł. 1600 zł wylądowało w koszu, bo złodziej ich nie zauważył

34-latek wszedł do sklepu i spod lady wyciągnął portfel należący do ekspedientki. Następnie wyjął widoczną gotówkę, a dokumenty z portfelem wyrzucił do śmietnika. Nie zauważył, że w wewnętrznej kieszeni znajduje się dużo więcej pieniędzy. Sprawcę szybko namierzyli kryminalni z komisariatu…

“Dzień Przedsiębiorczości” okazją do spotkania z opolskimi policjantami

Kluczborscy policjanci po raz kolejny włączyli się do programu edukacyjno-wychowawczego pn. Dzień Przedsiębiorczości. Dzięki skierowanej do młodzieży szkół średnich akcji, uczniowie mieli możliwość poznać specyfikę zawodu policjanta oraz jakie wymagania należy spełnić, żeby zostać funkcjonariuszem Policji.

39-latek miał 2 promile i uciekał przed policją

Policjanci z namysłowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę skody, który przekroczył dozwoloną prędkość. 39-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał ulicami gminy Wilków. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. To nie pierwsza sytuacja, gdy został…