Kolejne oszustwa na aplikacje „zdalny pulpit” – pokrzywdzeni stracili 60 tys. zł.

Do Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku, w ostatnich kilku dniach zgłosiło się 2 mieszkańców naszego powiatu, którzy oświadczyli, że oszuści wykorzystując ich dane z kont skradli łącznie ponad 60 tys. zł, dodatkowo zaciągając na nich pożyczki.

St. kpt. Łukasz Olejnik powołany na Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku

16 lutego 2021 o godzinie 11:00 w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu odbyła się uroczystość powierzenia obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku st. kpt. Łukaszowi Olejnikowi, dotychczasowemu naczelnikowi wydziału operacyjnego KW PSP w Opolu.

Przekroczył prędkość, miał zatrzymane prawo jazdy

Policjanci z kluczborskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli 23-latka, który bez uprawnień kierował osobowym volkswagenem. Okazała się, że całkiem niedawno za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zostało mu ono zatrzymane na okres 3 miesięcy. Mężczyzna wsiadając za kierownicę samochodu zlekceważył…

Strażacy z miasta i powiatu kluczborskiego wspomagają Narodowy Program Szczepień

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 kluczborscy strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego, które przekazują informacje do Komendanta…

Uroczyste pożegnanie Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku odchodzącego na emeryturę

29 stycznia 2021 w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu odbyło się uroczyste pożegnanie, odchodzącego na emeryturę st. kpt. Sebastiana Jantosa Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku. W uroczystości wziął udział st. bryg. Krzysztof Kędryk Opolski Komendant Wojewódzki PSP w…

Ślubowanie nowych strażaków.

15 stycznia 2021 roku Komendant Powiatowy PSP w Kluczborku st. kpt. Mariusz Stępień odebrał ślubowanie od dwóch nowych strażaków, którzy zasilili szeregi kluczborskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Nowy samochód operacyjny w KP PSP Kluczbork

4 grudnia 2020 roku Komenda Powiatowa PSP w Kluczborku wzbogaciła się o nowy samochód operacyjny – Skodę Octavia.

Statystyka wyjazdów z podziałem na pożary, miejscowe zagrożenia i alarmy fałszywe za 2020 rok.

Rok 2020 już za nami, czas na krótkie podsumowanie. Straż Pożarna z terenu powiatu kluczborskiego interweniowała w ubiegłym roku w sumie 1438 razy.

Podsumowanie świątecznego weekendu

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie. W tym okresie na drogach powiatu było więcej policjantów. To w związku z prowadzonymi działaniami prewencyjnymi, których celem było dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób podróżujących.

Działkowcu. Zabezpiecz swoją altankę przed złodziejami.

Powoli zbliża się czas, kiedy działkowicze zaczną przygotowywać swój ogród do zimy. Niestety jesień i zima to czas kiedy pozostawione bez nadzoru domki i ogrody stają się obiektem zainteresowania przestępców. Policjanci przypominają działkowcom o konieczności zabezpieczenia rzeczy znajdujących się na…

150 000 złotych stracili mieszkańcy powiatu kluczborskiego poprzez wyłudzenie danych przez aplikacje mobilne.

Cyberprzestępcy wciąż modyfikują swoje metody, aby wyłudzić dane bankowe i ukraść nasze oszczędności. Blisko 150 000 złotych stracili mieszkańcy powiatu kluczborskiego, którzy za pośrednictwem zainstalowanych na mobilnych urządzeniach aplikacji, nieświadomi udostępnili oszustom dane do swoich kont bankowych. Przeczytajcie jak nie…

Za alkohol i prędkość stracili prawo jazdy

Wystarczyły trzy dni minionego weekendu aby pięciu kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami. Trzech z nich straciło prawo jazdy za prędkość , dwóch natomiast za jazdę po alkoholu. Niechlubny rekordzista prowadził samochód mając 3 promile. Miłośnikom szybkiej jazdy policjanci zatrzymali…

Nowy ciągnik siodłowy w KP PSP Kluczbork

29 października do KP PSP w Kluczborku przyjechał nowy samochód – DAF CF 450 FT. 

UWAŻAJMY NA ZWIERZYNĘ LEŚNĄ

W ostatnim czasie, na drogach powiatu kluczborskiego odnotowaliśmy większą ilość zdarzeń z udziałem zwierzyny leśnej. To właśnie o tej porze roku zwierzęta migrują na znaczne odległości.

Nietrzeźwy kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu, kiedy to dzielnicowy patrolował swój rejon służbowy. W pewnej chwili policjanta jadącego radiowozem w terenie zabudowanym wyprzedził mercedes na następnie kierujący będąc już przed radiowozem, gwałtownie zahamował, po czym odjechał z dużą prędkością.

Zabezpieczono rower m-ki victoria. Właściciel proszony o kontakt

Policjanci z Zespołu ds. Wkroczeń kluczborskiej komendy Policji prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży roweru. Funkcjonariusze szukają właściciela zabezpieczonego jednośladu. Jeśli rozpoznajesz rzecz należące do Ciebie, skontaktuj się z policjantem prowadzącym sprawę lub przyjdź osobiście do komendy i odbierz swoje mienie….

Oszuści znowu grasują.

Oszuści znowu próbują wyłudzić pieniądze. W poniedziałek 28 września, seniorka – mieszkanka powiatu kluczborskiego, odebrała telefon od rzekomego “syna”.

Bus wjechał do rowu na DK45 w Bierdzanach.

W poniedziałek 7 września o godzinie 16:19 do opolskich i kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 w miejscowości Bierdzany.

Zatrzymany kurier oszustów “Na wnuczka”

Kluczborscy kryminalni zatrzymali 22-latka, który podszywając się pod kuriera, odebrał pieniądze od oszukanej metodą”na wnuczka” seniorki. Mieszkanka naszego powiatu przekazała mężczyźnie blisko 30 000 zł. Szybka i profesjonalna reakcja kluczborskich kryminalnych zakończyła się zatrzymaniem młodego mężczyzny, oraz odzyskaniem wyłudzonych pieniędzy….