Miesiąc: grudzień 2023

Pożar osobowego Opla w lesie pomiędzy Jaśkowicami i Golą

W sobotę 30 grudnia kilka minut po godzinie 10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w lesie pomiędzy Jaśkowicami i Golą.

Strażacy z Nasal powitali nowy samochód w jednostce. Wcześniej służył strażakom w Byczynie

29 grudnia 2023 roku na długo zapadnie w pamięć strażakom oraz mieszkańcom Nasal. Właśnie tego dnia o godzinie 16:30 został powitany średni samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo.

Poranna gołoledź przyczyną zdarzeń drogowych w powiecie kluczborskim

W piątek 29 grudnia w godzinach porannych z powodu trudnych warunków na drodze – gołoledzi doszło do trzech zdarzeń drogowych.

Szpital w Kluczborku otrzymał nową karetkę

W czwartek 28 grudnia Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku otrzymało nową karetką wraz z wyposażeniem. Samochód Volkswagen Crafter został zabudowany przez firmę Auto-Form z Sosnowca.

Strażacy z Byczyny powitali nowy samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Volvo

W środę o godzinie 17 strażacy oraz mieszkańcy Byczyny powitali średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Volvo.

Na skutek opadów deszczu i niedrożnego koryta rzeki zagrożone zalaniem były posesje w Wąsicach

We wtorek 26 grudnia około godziny 19:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o wysokim stanie wody w korycie Kluczborskiej Strugi w Wąsicach, przez co doszło do jej przepełnienia i przelewania wody przez wały.

Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną zderzenia Opla oraz Renault pomiędzy Gołkowicami a Kostowem

W poniedziałek 25 grudnia około godziny 14:50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na DK11 pomiędzy Gołkowicami a Kostowem.

Determinacja policjantów doprowadziła do odnalezienia schorowanego 23-latka

W późnych godzinach wieczornych do kluczborskich policjantów dotarła alarmująca informacja od rodziny 23-latka. Młody mężczyzna rano opuścił miejsce zamieszkania, gdzie w ciągu dnia nie odbierał połączeń od bliskich, a z okoliczności przedstawionych przez jego rodzinę wynikało, że jego życie może…

Uzbrojeni terroryści w szkole w Bogdańczowicach

Uzbrojeni napastnicy wtargnęli do szkoły rolniczej w Bogdańczowicach, wzięli zakładników i zabarykadowali się w jednej z klas – takie zgłoszenie otrzymał dyżurny kluczborskiej komendy. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przebiegu ewakuacji oraz wypracowanie odpowiednich…

Tragiczny pożar budynku w Chudobie

W poniedziałek 18 grudnia kilka minut po godzinie 21:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie od jednego ze strażaków z OSP o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Chudoba.

Fabrycznie nowa naczepa–cysterna do przewozu wody do celów gaśniczych i wody pitnej w KP PSP Kluczbork

Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku strażacy przywieźli fabrycznie nową naczepę – cysternę do przewozu wody do celów gaśniczych i wody pitnej.

Osoba kierująca Oplem Calibrą uderzyła w drzewo w Markotowie Dużym, a następnie uciekła z miejsca zdarzenia

W sobotę 16 grudnia około godziny 18:45 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu osobowego marki Opel Calibra w miejscowości Markotów Duży.

Pożar piwnicy w budynku mieszkalnym w Kluczborku

W piątek 15 grudnia o godzinie 09:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku jednorodzinnym przy ulicy Generała Maczka w Kluczborku.

Zderzenie trzech samochodów na DK42 pomiędzy Wierzbicą Górną i Ligotą Wołczyńską

W czwartek 14 grudnia o godzinie 15:22 służby alarmowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na DK42 pomiędzy Wierzbicą Górną i Ligotą Wołczyńską.

Kierujący Fordem Mustangiem dachował na DK45 między Jasieniem a Lasowicami Wielkimi

W czwartek 14 grudnia około godziny 10:10 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK45 między Jasieniem a Lasowicami Wielkimi.

Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną zderzenia Volkswagena i Audi na obwodnicy Kluczborka w pobliżu galerii

W środę 13 grudnia około godziny 6:20 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 11 z ulicą Byczyńską w Kluczborku.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Wierzchy. Na miejscu działało 13 zastępów straży

W sobotę 9 grudnia o godzinie 21:53 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Wierzchy.

Pożar garażu oraz samochodu osobowego w Krzywiczynach

W sobotę 9 grudnia o godzinie 10:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w garażu na jednej z posesji w miejscowości Krzywiczyny..

Interwencja służb ratunkowych w Kluczborku. Osoba w mieszkaniu potrzebowała pomocy

W piątek 8 grudnia o godzinie 18:25 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o osobie potrzebującej pomocy w mieszkaniu w budynku przy ulicy Sienkiewicza w Kluczborku.

Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną zderzenia samochodu Kia i Volkswagena na obwodnicy Kluczborka

W piątek 8 grudnia chwilę przed godziną 17:30 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 11 i 42/45 (obwodnica Kluczborka) w Ligocie Górnej.