Gmina Byczyna

Strażacy z Nasal powitali nowy samochód w jednostce. Wcześniej służył strażakom w Byczynie

29 grudnia 2023 roku na długo zapadnie w pamięć strażakom oraz mieszkańcom Nasal. Właśnie tego dnia o godzinie 16:30 został powitany średni samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo.

Tradycyjnie już w przypadku takich uroczystości w momencie przyjazdu włączona została syrena, a strażacy ustawieni w szpaler odpalili race.

Ochotnicy z Nasal otrzymali Volvo FL290 z 2010 roku, które przez 13 lat godnie służyło strażakom z Byczyny uczestnicząc w bardzo dużej liczbie działań ratowniczych. Auto zostało przekazane do Nasal, bowiem strażacy z Byczyny dwa dni wcześniej (27 grudnia) otrzymali nowe Volvo.

Mimo upływu lat Volvo jest samochodem bardzo nowoczesnym. Jest to także ogromna zmiana dla strażaków z Nasal.

Wcześniej używali do działań ratowniczych samochodu Iveco Magirus 120-19 z 1987 roku. Samochód z Niemiec został zakupiony przez jednostkę z Nasal w 2018 roku. Zakup Magirusa znacznie poprawił możliwości uczestnictwa strażaków w działaniach. Posiadany Magirus wyposażony jest w zbiornik o pojemności 1600 litrów, a wydajność autopompy wynosi 1600 litrów/min.

Do kwietnia 2018 roku strażacy dysponowali tylko Żukiem z 1969 roku tzw “smutkiem”. Zakończył on służbę w maju 2020 roku, kiedy został sprzedany.

Powitany dzisiaj samochód wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów, a wydajność autopompy wynosi 1600 litrów/min.

Na wyposażeniu znajduje się między innymi szybkie natarcie, oświetlenie pola pracy i pneumatycznie podnoszony maszt oświetleniowy, który ułatwi działania w warunkach nocnych.

Komfortowa i przestronna kabina w układzie 1+1+4 pomieści 6 strażaków.

Obecnie używany Magirus zostanie w podziale.

Strażacy z Nasal bardzo dziękują wszystkim za wsparcie starań w celu pozyskania samochodu.

Gratulujemy strażakom z Nasal otrzymania samochodu.

Total Page Visits: 492 - Today Page Visits: 2

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: