Najnowszy wpis

Powiat

Wojewódzkie działania “Tydzień bezpieczeństwa pieszych”

Opolscy policjanci rozpoczęli dzisiaj wojewódzkie działania pod nazwą „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa tej grupy użytkowników dróg. Akcja zakończy się w niedzielę 28 listopada. To właśnie piesi podczas wypadków są szczególnie narażeni na tragiczne konsekwencje. Funkcjonariusze zwrócą…

Powiat

Kierowcy przekroczyli prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym – utracili prawo jazdy na 3 miesiące

Podczas minionego weekendu policjanci z kluczborskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 3 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość obowiązującą w terenie zabudowanym. Sprawcy tych wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi, a policjanci zatrzymali ich uprawnienia do kierowania pojazdami. Pamiętajmy, nadmierna prędkość może…