Powiat

Kierowcy przekroczyli prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym – utracili prawo jazdy na 3 miesiące

Podczas minionego weekendu policjanci z kluczborskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 3 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość obowiązującą w terenie zabudowanym. Sprawcy tych wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi, a policjanci zatrzymali ich uprawnienia do kierowania pojazdami. Pamiętajmy, nadmierna prędkość może być przyczyną wielu tragedii na drogach.

Funkcjonariusze kluczborskiej drogówki podczas minionego weekendu zatrzymali uprawnienia 3 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Do pierwszego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w m. Jasienie, to tam funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem osobowym, 29-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego.

Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o  52 km/h. W związku z czym został ukarany 400 złotowym mandatem karnym połączonym z 10 punktami karnymi. Uprawnienia do kierowania pojazdami odzyska po upływie trzech miesięcy.

Również w niedzielne popołudnie nadmierna prędkość była przyczyną zatrzymania do kontroli dwóch innych kierujących, którzy w Wędryni przekroczyli dozwoloną „pięćdziesiątkę”.

Pierwszy z nich 30-latek, kierując oplem jechał z prędkością 104 km/h, natomiast drugi z kierowców w tym samym miejscu na liczniku swojego suzuki miał 109 km/h. Mężczyźni stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Policja Kluczbork

Total Page Visits: 1214 - Today Page Visits: 2

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: