Miesiąc: sierpień 2022

Pożar busa w Bąkowie

W poniedziałek 29 sierpnia o godzinie 22:35 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze busa na jednej z prywatnych posesji w Bąkowie.

Kierujący Volkswagenem wypadł z ronda. Okazało się, że ma powyżej 2,5 promila alkoholu

W sobotę 27 sierpnia około godziny 14:40 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Kluczborka na skrzyżowaniu (rondo) drogi krajowej numer 45/42 z ulicą Karola Miarki w Kluczborku.

Najechanie na tył poprzedzającego pojazdu przyczyną wypadku na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Kluczborku

W czwartek 25 sierpnia o godzinie 14:52 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Kluczborku w pobliżu skrzyżowania z ulicą Strzelecką.

Zapalenie się pyłu zbożowego przyczyną zadymienia w elewatorze w Kluczborku

We wtorek 23 sierpnia o godzinie 19:25 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o wydobywającym się dymie z elewatora zbożowego przy ul. Młyńskiej w Kluczborku.

Zestaw pierwszej pomocy dla wołczyńskich policjantów

Komendant Powiatowy Policji w Kluczborku mł. insp. Paweł Kolczyk odebrał od Burmistrza Wołczyna Pana Jana Leszka Wiącka nowoczesny zestaw pierwszej pomocy medycznej, który trafi do policjantów z Wołczyna. Profesjonalny zestaw zawiera niezbędne elementy potrzebne do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Wypadek na DK45 między Kuniowem a Jasieniem. Volkswagen uderzył w drzewo

We wtorek 23 sierpnia około godziny 19:30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie wypadku drogowym na DK45 między Kuniowem a Jasieniem.

Mężczyzna spadł ze schodów w Kluczborku. Do rannego wezwano śmigłowiec LPR, który wylądował przed budynkiem straży

We wtorek 23 sierpnia około godziny 16 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o upadku ze schodów na klatce schodowej w budynku przy ulicy Podwale w Kluczborku.

Pożar w warsztacie w Bogdańczowicach

W poniedziałek 22 sierpnia o godzinie 12:53 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze warsztatu stolarskiego w miejscowości Bogdańczowice.

Wypadek na DK42 pod Wołczynem. Kierujący samochodem osobowym wjechał w drzewo

W poniedziałek 22 sierpnia o godzinie 7:49 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na DK42 pod Wołczynem.

Interwencje w powiecie kluczborskim w związku z przejściem frontu burzowego

Dużo pracy mają opolscy strażacy w związku z przejściem frontu burzowego z silnym wiatrem przez Opolszczyznę.

Kierujący Audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu na DK45

W sobotę 20 sierpnia około godziny 6:30 na DK45 między Lasowicami Wielkimi a Jasieniem doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego.

Kierujący Toyotą wjechał do rowu na DK42 między Wołczynem a Markotowem Małym

W piątek 19 kwietnia kilka minut przed godziną 19 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK42 między Wołczynem a Markotowem Małym.

Wypadek na DK45 pomiędzy Trzebiszynem a Lasowicami Wielkimi. Kierujący miał 1,7 promila alkoholu

W piątek 19 sierpnia o godzinie 2:34 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 pomiędzy Trzebiszynem i Lasowicami Wielkimi.

Oddajemy zupełnie za darmo drewniany domek, konsolę, rowery. Dlaczego ludzie są tacy naiwni?

Dla naszych fanów oddajemy zupełnie za darmo drewniany domek. Oddamy rowery, bo mają lekkie zadrapanie. Zupełnie za darmo oddamy nowe lodówki. Dla 200 osób oddamy za darmo nowe konsole, bo mają lekkie uszkodzenie.

Wybuch butli z gazem w Polanowicach. Kobieta z poparzeniami została zabrana śmigłowcem LPR

W czwartek 11 sierpnia około godziny 6:15 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o wybuchu w domu jednorodzinnym w Polanowicach.

Otwarcie mieszkania w Wołczynie. Na ratunek było za późno

W środę 10 sierpnia około godziny 18:30 straż pożarna w Wołczynie otrzymała zgłoszenie o potrzebie otwarcia mieszkania w bloku na Osiedlu Młodych w Wołczynie.

Pożar samochodu i drewnianej altany w Kluczborku

W środę 10 sierpnia około godziny 1:10 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego oraz drewnianej altany na ulicy Wołczyńskiej w Kluczborku.

Uroczyste przekazanie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego w OSP Laskowice

W sobotę 6 sierpnia o godzinie 16:30 przy jednostce OSP w Laskowicach rozpoczęła się uroczystość przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Alarm czujki przeciwpożarowej w Zakładzie Karnym w Kluczborku

W sobotę 6 sierpnia około godziny 9:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na poddaszu w Zakładzie Karnym w Kluczborku przy ulicy Katowickiej.

Pożar ścierniska i zboża na pniu między Wierzbicą Górną a Wołczynem

W piątek 5 sierpnia około godziny 16:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze na polu między Wierzbicą Górną a Wołczynem.