Gmina Kluczbork

Pożar w warsztacie w Bogdańczowicach

W poniedziałek 22 sierpnia o godzinie 12:53 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze warsztatu stolarskiego w miejscowości Bogdańczowice.

Dyżurny SK KP PSP natychmiast zadysponował pierwsze zastępy PSP i OSP.

Po przybyciu na miejsce pierwszej jednostki ochrony przeciwpożarowej potwierdzono treść zgłoszenia, a kierujący działaniem ratowniczym poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków.

Do pożaru zadysponowano w sumie 13 zastępów straży pożarnej, cztery z JRG Kluczbork, jeden z KP PSP Kluczbork, trzy z OSP Kuniów, trzy z OSP Biadacz i dwa z OSP Bąków.

Po godzinie 14 udało się opanować sytuację. Około godziny 15 na miejsce zadysponowano dodatkowo zastępy straży pożarnej z OSP Kujakowice Dolne, OSP Kujakowice Górne, OSP Łowkowice oraz OSP Bogacica w celu podmiany pracujących już strażaków oraz dogaszaniu pogorzeliska.

W wyniku pożaru lekkich poparzeń doznał mężczyzna, który gaśnicami próbował ugasić ogień przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Strażacy udzielili mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Został on zabrany do szpitala.

Działaniami na miejscu kierował Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku st. kpt. Mariusz Stępień.

Total Page Visits: 1217 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: