Miesiąc: październik 2023

Kluczbork. Kierujący Oplem uderzył w filar budynku i zbiegł z miejsca zdarzenia

W środę 25 października o godzinie 22:25 policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na ulicy Mickiewicza w Kluczborku.

2,24 promila miał obywatel Ukrainy, który kierował samochodem ciężarowym. Został zatrzymany dzięki reakcji innego kierowcy

We wtorek 24 października o godzinie 13:11 policja otrzymała zgłoszenie od świadka, że kierujący samochodem ciężarowym może być pod wpływem alkoholu.

Strażacy z Łowkowic pożegnali Mercedesa-Benz 208

W deszczowe niedzielne popołudnie 22 października strażacy z Łowkowic pożegnali 41-letniego Mercedesa-Benz 208.

Śmiertelny wypadek z udziałem samochodu osobowego i motocykla koło Kuniowa

W poniedziałek 23 października o godzinie 15:14 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Kluczborka.

Pożar pustostanu w Proślicach

W niedzielę 22 października 20 minut po północy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu w miejscowości Proślice.

1 osoba zginęła w pożarze mieszkania w Kluczborku

W niedzielę 22 października o godzinie 1:13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ulicy Zamkowej w Kluczborku. Płomienie wydobywające się z mieszkania zauważyła postronna osoba.

Kierujący Hondą uderzył w drzewo na DK11

We wtorek 17 października chwilę przed godziną 14 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 11 Kluczbork – Olesno.

Pijany kierujący Renault staranował ogrodzenie w Komorznie

W poniedziałek 16 października około godziny 18:30 policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Komorznie.

Kolizja samochodu ciężarowego z osobowym na obwodnicy Kluczborka

W poniedziałek 16 października o godzinie 17:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku wypłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na obwodnicy Kluczborka.

Podpalenie przyczyną pożaru śmieci oraz opon między Szymonkowem a Świniarami Małymi

W czwartek 12 października kilka minut po północy do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze między Szymonkowem a Świniarami Małymi.

Wypadek z udziałem rowerzysty oraz samochodu ciężarowego w Kluczborku

W poniedziałek 9 października około godziny 13:15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Byczyńskiej oraz Ossowskiego w Kluczborku.

Przekazanie zestawu ratownictwa technicznego Lukas IV strażakom z OSP Bogacica

W czwartek 5 października w remizie OSP Bogacica odbyła się uroczystość przekazania zestawu ratownictwa technicznego Lukas IV.

Pożar w byłej nastawni kolejowej w Kuniowie

W sobotę 7 października o godzinie 17:45 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze w byłej nastawni kolejowej w Kuniowie.

Ćwiczenia powiatowe “Moczary 2023”

MOCZARY 2023 – taki kryptonim Komendant Powiatowy PSP w Kluczborku bryg. Marek Kocielski nadał ćwiczeniom, które w dniu 6 października odbyły się w przysiółku Kamieniec gm. Lasowice Wielkie.

Strażacy usuwali skutki silnego wiatru

We wtorek 3 października od godzin wieczornych strażacy intensywnie pracowali przy usuwaniu skutków przechodzącego frontu atmosferycznego nad powiatem w kluczborskim.