Gmina Kluczbork

Pies miał skrępowane łapy i pyszczek taśmą – 1000 zł. za pomoc w ustaleniu sprawcy.

Kluczborscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie porzucenia psa w okolicach Bogacicy.

W sobotę 15 lutego około godziny 9 rano mężczyzna jadący samochodem zauważył na drodze wychudzonego psa, który miał tylne łapy związane taśmą.

Mężczyzna zawiadomił policję. Po przyjeździe policji na miejsce funkcjonariusze nie znaleźli psa.

W niedzielę 16 lutego pies został złapany z pomocą policji oraz straży pożarnej.

Jak informuje TOZ Opole – “Victor to obraz nędzy i rozpaczy. Na jego pyszczku znajdują się rany, które mogą świadczyć o tym, że również był czymś zaklejony. Nie ma sił ustać na nogach, jest totalnie odwodniony i zagłodzony. Ma liczne otarcia i rany na powierzchni kufy, małżowiny uszne pokryte strupami, zmianę w obrębie dziąsła, która wygląda jak zmiana po przegryzieniu. Zaawansowaną chorobę mięśnia sercowego, głębokie otarcia na powierzchni obu stawowo-skokowych w miejscach, w których były związane taśmą. Zaniki mięśniowe i brak tkanki tłuszczowej.

Nie wiemy jakim człowiekiem trzeba być, by sprawdzić coś takiego istocie czującej! Victor zawalczył o siebie. A MY WALCZYMY O NIEGO ❗️❗️❗️ Nie damy mu się poddać. On będzie żyć ❗️❗️❗️ Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w szukanie psa. Dziękujemy niezawodnej Pani doktor, która po godzinach pracy otworzyła gabinet, by udzielić mu pomocy. Dziękujemy OCZAMI ZWIERZĄT za zaangażowanie. Dziękujemy Panu Maciejowi, który jako pierwszy go zauważył i robił wszystko, by go znaleźć.

Potrzebujemy teraz wsparcia, bo Victor został w klinice weterynaryjnej. Jest słaby, potrzebuje opieki, diagnostyki, badań i postawienia go na 4 łapy. Póki co, jest tak słaby, że nie potrafi na nich dłuższą chwilę ustać.”

TOZ Opole wyznaczyło nagrodę w wysokości 1000 zł. za pomoc w znalezieniu oprawcy psa.

Ktokolwiek ma jakieś informacje na temat tej sprawy proszony jest o kontakt pod numerem 691 372 653‬ bądź z komendą policji w Kluczborku 77 417 03 03.

Można także dokonywać wpłat na pomoc dla psa:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Opolu
ul. Katedralna 6/4
45-008 Opole
Numer konta: 91 2340 0009 0580 2460 0000 0085
Tytuł: Victor
Dla przelewów z zagranicy:
IBAN: PL 91 2340 0009 0580 2460 0000 0085
Kod BIC Swift: PPABPLPKXXX
Można też dokonywać wpłat przez PayPal:
opole@toz.pl

Zdjęcia: TOZ Opole

Total Page Visits: 1418 - Today Page Visits: 1
%d bloggers like this: