Gmina Wołczyn

Czołowe zderzenie BMW oraz Seata na DK42 w Markotowie Małym

W piątek 28 czerwca chwilę przed godziną 16 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 w Markotowie Małym.

Ze wstępnych informacji wynika, że kobieta kierująca samochodem osobowym marki Seat, jadąc w kierunku Wołczyna, zjechała na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z samochodem osobowym marki BMW.

W zdarzeniu łącznie poszkodowane zostały 4 osoby. Kierująca Seatem została uwięziona w rozbitym pojeździe, aby ją uwolnić strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Kierująca Seatem została zabrana śmigłowcem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Pasażer z BMW został karetką przewieziony do szpitala w Kępnie, natomiast kierowca z BMW i pasażerka trafili do szpitala w Oleśnie. Dokładne okoliczności wypadku ustala kluczborska policja.

W zdarzeniu brał udział jeszcze samochód osobowy marki Renault, który jechał przed Seatem.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, dwa z OSP Wołczyn i jeden z OSP Gierałcice oraz trzy zespoły ratownictwa medycznego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole, oraz patrole policji.

Droga na czas działań służb była całkowicie zablokowana.

Total Page Visits: 1860 - Today Page Visits: 5

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: