Gmina Kluczbork

Pościg za skradzionym w Wieluniu BMW. Sprawcy porzucili auto w polu i uciekali pieszo

W poniedziałek 24 czerwca w godzinach wieczornych dyżurny KPP w Wieluniu otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu BMW, do którego doszło na jednej z ulic w Wieluniu.

Według ustaleń sprawcy odjechali pojazdem w kierunku Kluczborka. O zdarzeniu zostali poinformowani policjanci z województwa opolskiego. Na drogach zostały ustawione patrole.

Około godziny 20:30 patrol policji w okolicach Biadacza próbował zatrzymać do kontroli samochód, który pasował do opisu skradzionego pojazdu. Kierujący jednak zignorował polecenia funkcjonariusza i nie zatrzymał się na wydawane przez niego sygnały do zatrzymania. Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym samochodem. W Bogdańczowicach uciekający skręcili w polną drogę i porzucili pojazd w polu. Patrol policji, który po chwili znalazł się na miejscu nie został nikogo w samochodzie. Sprawcy uciekli pieszo przez pola.

W stan gotowości zostały postawione jednostki z powiatu oleskiego oraz opolskiego. Policjanci rozpoczęli poszukiwania osób.

Około godziny 23:50 na ulicy Mickiewicza w Kluczborku policjanci zatrzymali 3 osoby, które mogły mieć związek z kradzieżą pojazdu. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. Sprawcami okazali się 23-letni i 19-letni mężczyzna oraz 21-letnia kobieta. Zostali oni przewiezieni do KPP w Kluczborku, gdzie przeprowadzono z nimi czynności wyjaśniające.

We wtorek 25 czerwca po zakończonych czynnościach prowadzonych przez policjantów z Kluczborka, sprawcy zostali przekazani funkcjonariuszom z Wielunia.

Foto: Pomoc drogowa Lechmot – 533 994 444

Total Page Visits: 2490 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: