Gmina Wołczyn

50-latek zatrzymany za rozbój na 70-latku w Wołczynie

Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 50-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Wołczyn podejrzany o dokonanie rozboju. Mężczyzna przykładając przedmiot przypominający pistolet do szyi 70-latka zażądał od niego pieniędzy. 50-latek został zatrzymany przez kluczborskich kryminalnych już dwie godziny od zgłoszenia. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili skradzioną gotówkę. Zebrany materiał pozwolił prokuratorowi na przedstawienie podejrzanemu zarzutu w warunkach recydywy, gdyż wcześniej był on już karany za kradzieże.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu, kiedy to do policjantów z Posterunku w Wołczynie zgłosił się 70-letni mężczyzna, informując mundurowych, że został napadnięty.

W rozmowie z pokrzywdzonym seniorem policjanci ustalili, że znany mu osobiście 50-letni mężczyzna napadł go, kiedy ten jechał rowerem, a następnie przystawił mu przedmiot przypominający broń palną do szyi i zażądał wydania pieniędzy. 70-latek w obawie o swoje życie oddał napastnikowi wszystkie pieniądze jakie miał przy sobie.

Działania kluczborskich kryminalnych rozpoczęły się natychmiast po zebraniu informacji od 70-letniego napadniętego mężczyzny. Efekt pracy policjantów widoczny był już po niespełna dwóch godzinach, kiedy to 50-letni rozbojarz został zatrzymany, dodatkowo przy mężczyźnie kryminalni zabezpieczyli skradzione pieniądze oraz pistolet, którym groził seniorowi, jak się okazało była to broń pneumatyczna.

Zgromadzone materiały z wykonanych przez policjantów czynności dochodzeniowo-śledczych dały podstawę do przedstawienia mężczyźnie zarzutu dokonania rozboju. Na wniosek prokuratury sąd w  stosunku do podejrzanego zastosował trzy miesięczny areszt.

Z uwagi na fakt, że nie było to pierwsze tego typu przestępstwo popełnione przez 50-latka, będzie on odpowiadał za swój czyn popełniony w warunkach recydywy, za co grozić mu może nawet do 22 lat więzienia.

Policja Kluczbork

Total Page Visits: 1027 - Today Page Visits: 2

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: