Gmina Wołczyn

III edycja Lanego Poniedziałku

W świąteczny poniedziałek 1 kwietnia w Wołczynie została zorganizowana III edycja Lanego Poniedziałku. Organizatorami wydarzenia byli strażacy z Wołczyna, którzy chcąc podtrzymać tradycję śmigusa dyngusa organizują dla wszystkich chętnych taką możliwość.

Z roku na rok przybywa jednostek oraz mieszkańców, którzy chcą świętować tradycją lanego poniedziałku. Dzisiejsza ilość osób przerosła oczekiwania organizatorów. Całe wydarzenie odbyło się w przyjaznej atmosferze i przy pięknej wiosennej pogodzie. Strażacy z Wołczyna cieszą się, że w taki sposób mogą integrować się ze społeczeństwem oraz podtrzymywać wieloletnia, jednak zanikają tradycje polewania się wodą. Organizatorzy bardzo dziękują za obecność oraz za miłe słowa potrzeby organizacji takiego wydarzenia.

W dzisiejszym wydarzeniu wzięły jednostki z OSP Wołczyn, OSP Kuniów, OSP Wąsice, OSP Bąków, OSP Komorzno, OSP Byczyna oraz OSP Szymonków.

– Oprócz mieszkańców Wołczyna i okolicznych miejscowości przyjechały do nas osoby, które mieszkają w Irlandii, a święta spędzają w Kępnie. Kiedy tylko usłyszeli o naszym wydarzeniu przyjechali do Wołczyna, by móc wspólnie się z nami bawić. To tylko pokazuje jak wiele radości daje taka impreza – mówi Tomasz Chwiła.

W odpowiedzi na prośbę mieszkańców już dzisiaj została zapowiedziana IV edycja.

Total Page Visits: 401 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: