Gmina Lasowice

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wypadku na DK45 w Trzebiszynie

W poniedziałek 8 stycznia około godziny 16:55 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 w Trzebiszynie.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, dwa z OSP Chudoba, jeden z OSP Laskowice, zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole i policję.

  • Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu ustalono, że samochód dostawczy uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały trzy osoby. Jedna osoba wypadła z pojazdu, ze względu na odniesione obrażenia odstąpiono od udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dwie osoby zostały zakleszczone w rozbitym pojeździe. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanych i przekazali je przybyłym ZRM – informuje kpt. Karol Grzyb oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku.

Śmierć na miejscu poniósł 38-latek kierujący samochodem. Dwie osoby poszkodowane zostały zabrane przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitala w Oleśnie oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Przyczyny wypadku będzie ustalać kluczborska policja pod nadzorem prokuratora.

Działania na miejscu są prowadzone. Droga jest zablokowana.

Foto: KP PSP Kluczbork, OSP Chudoba

REKLAMA – Pomoc drogowa MS-CAR – 600 600 226

Total Page Visits: 3059 - Today Page Visits: 2

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: