Miesiąc: lipiec 2024

Pożar drewnianej altany w Wołczynie

W sobotę 13 lipca o godzinie 2:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianej altany na ogródkach działkowych przy ulicy Sienkiewicza w Wołczynie.

Wyładowania atmosferyczne prawdopodobną przyczyną pożarów ściernisk

W piątek 12 lipca o godzinie 16:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze nasypu kolejowego w okolicach wiaduktu kolejowego między galerią a rondem w kierunku miejscowości Smardy.

Dwaj mężczyźni zatrzymani za posiadanie i sprzedaż narkotyków

Dla kryminalnych zwalczających przestępczość narkotykową wakacje to czas intensywnej pracy. Policjanci kładą duży nacisk na niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się narkotyków na ulicach. Taka też była geneza tej realizacji. Kryminalni zauważyli w centrum miasta powiązanego z narkobiznesem mężczyznę. Okazało się, że…

Zarzuty w sprawie o zabójstwo żony. Ciało znaleziono w Nasalach

W dniu 9 lipca br. w Prokuraturze Rejonowej w Kluczborku 44-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa żony. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tej zbrodni.

Świadkowie uratowali dziecko pozostawione w rozgrzanym samochodzie

Właściwa reakcja świadków na pozostawione w nagrzanym pojeździe dziecko ocaliła płaczącego już rocznego chłopca. Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek na parkingu Galerii Miodowej w Kluczborku. Płaczące dziecko z auta wydobyli świadkowie. Wcześniej pracownicy ochrony wzywali matkę przez nagłośnienie…

Kluczbork. Podpalenie przyczyną pożaru śmieci w schronie koło biblioteki

W poniedziałek 8 lipca o godzinie 18:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu prawdopodobnie z budynku biblioteki przy ulicy Miarki w Kluczborku.

Zderzenie motocykla i samochodu osobowego NA DK42 pod Wołczynem

W poniedziałek 8 lipca chwilę przed godziną 9:50 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego na DK42 między Wołczynem, a Markotowem Małym.

57-latek kierujący Volkswagenem miał ponad 1,5 promila alkoholu. Zatrzymał go inny kierowca

To już kolejny raz, kiedy informujemy o odpowiedzialnej postawie osób nie godzących się na to, aby po naszych drogach poruszali się pijani kierowcy. Dzięki reakcji świadka, nietrzeźwy mężczyzna za kierownicą volkswagena został zatrzymany. 57-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila…

Pożar baterii w hulajnodze prawdopodobną przyczyną pożaru mieszkania w Kluczborku

W czwartek 4 lipca o godzinie 00:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w jednym z bloków wielorodzinnych przy ulicy Miarki w Kluczborku.

Pożar samochodu osobowego w Gotartowie-Ogrodnictwo

W poniedziałek 1 lipca około godziny 11:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Gotartowie-Ogrodnictwie.