Powiat

UWAŻAJMY NA ZWIERZYNĘ LEŚNĄ

W ostatnim czasie, na drogach powiatu kluczborskiego odnotowaliśmy większą ilość zdarzeń z udziałem zwierzyny leśnej. To właśnie o tej porze roku zwierzęta migrują na znaczne odległości.

Warto zatem pamiętać o zachowaniu ostrożności szczególnie na drogach prowadzących przez kompleksy leśne i nie bagatelizowaniu znaków ostrzegawczych przed dzikimi zwierzętami.Szczególną ostrożność zachowajmy nocą, kiedy wabione blaskiem świateł zwierzęta wychodzą z przydrożnych lasów, wtedy powinniśmy przede wszystkim zachować odpowiednią – bezpieczną prędkość, a w razie potrzeby użyć sygnału świetlnego lub dźwiękowego.

Tylko w minionym tygodniu w naszym powiecie doszło do kilku takich zdarzeń.

Na drodze dojazdowej do Wołczyna, w osobowego mercedesa uderzyła sarna. Spotkanie to zakończyło się śmiercią zwierzęcia i poważnymi uszkodzeniami samochodu.

Kilka godzin później, w miejscowości Gotartów, na jezdnię przed jadącego opla wbiegła sarna, w tym przypadku zwierz również nie przeżyło tego uderzenia.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na trasie Kluczbork – Smardy, gdzie kierujący busem potrącił jelenia, który wbiegł mu wprost pod samochód. Zwierze najprawdopodobniej ranne, uciekło w pola.

Dobra rada dla kierujących jest taka, abyśmy byli czujni i ostrożni, zwracajmy szczególną uwagę na znaki ostrzegające o możliwości napotkania zwierząt leśnych na drodze.

Aby nie doszło do zdarzeń na tych odcinkach, zdejmijmy nogę z gazu.

Materiał: Policja Kluczbork

Total Page Visits: 790 - Today Page Visits: 1
%d bloggers like this: