Gmina Wołczyn

Pijany kierujący Oplem spowodował kolizję w Gierałcicach. Miał prawie 2,5 promila alkoholu, nie posiadał prawa jazdy

W poniedziałek 13 lutego około godziny 14:20 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Opolskiej w Gierałcicach.

Doszło tam do kolizji dwóch aut osobowych – Audi oraz Opla.

Obydwa pojazdy jechały w kierunku Wołczyna. W pewnym momencie kierująca Audi zwolniła, natomiast mężczyzna prowadzący Opla uderzył w tył Audi.

Zachowanie sprawcy zdarzenia wskazywało, że jest on pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykonane przez policjantów potwierdziło podejrzenia. Okazało się, że sprawca ma aż 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie miał prawa jazdy, a samochód aktualnego przeglądu.

Kierujący został zatrzymany. Samochodem Audi jechały dwie kobiety. Jedna z nich została zabrana do szpitala w Oleśnie na badania.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, jeden z OSP Gierałcice, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Total Page Visits: 1647 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: