Gmina Kluczbork

Kluczborscy seniorzy rozpoczęli sezon rowerowy

Po raz kolejny seniorzy z Kluczborka wyruszyli na rowerowe trasy. W uroczystej inauguracji sezonu uczestniczyli przedstawiciel Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego oraz kluczborscy policjanci. W trakcie spotkania, rowerzystom przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się jednośladami. W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło blisko trzydziestu seniorów chętnych do propagowania aktywnego wypoczynku i spędzania czasu na dwóch kółkach. Policjanci przestrzegli ich także przed oszustwami metodą “na policjanta” czy na “na wnuczka”.

W kluczborskim Parku Miejskim już po raz 19-sty w obecności członków oraz sympatyków Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kluczborku nastąpiło uroczyste otwarcie sezonu rowerowego. W inauguracji uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego w Kluczborku.

Jak co roku, wskazówek na temat bezpiecznego poruszania się rowerem na drogach udzielili kluczborscy policjanci, tym razem dzielnicowi. Mundurowi szczególną uwagę zwrócili na poruszanie się rowerem stosując elementy odblaskowe. Policjanci przestrzegali również, że rowerzyści to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – są znacznie bardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze, w związku z czym zmuszeni są do zachowania szczególnej ostrożności jadąc jednośladem.

Dzielnicowi, korzystając z okazji spotkania z seniorami, poruszyli również temat zagrożeń związanych ze współczesnymi metodami działania oszustów tj. „metoda na wnuczka”, „na policjanta”, „na wypadek”, itp. Dzielnicowi kilkukrotnie podkreślali, że nie należy przekazywać swych oszczędności obcym osobom, a tym bardziej mundurowym, ponieważ policjanci nigdy, w żadnej sytuacji nie żądają pieniędzy.

Po części oficjalnej, rowerzyści wyruszyli w swoją pierwszą w tym roku wycieczkę, ponadto grupa rowerowa w tym sezonie planuje kilkanaście wycieczek po ziemi kluczborskiej i oleskiej.

Seniorom życzymy samych bezpiecznych przejazdów, pełnych pozytywnych wrażeń.

Policja Kluczbork

Total Page Visits: 129 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: