Gmina Byczyna Gmina Lasowice

Działania strażaków w związku z ulewnymi deszczami.

W związku z ulewnymi deszczami strażacy w powiecie mieli dużo pracy z powodu licznych podtopień. Działania prowadzone były głównie w Gminie Byczyna.

W środę 14 października o godzinie 8:15 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku zadysponował strażaków do miejscowości Nasale w celu pomocy miejscowej jednostce w wypompowaniu wody z zalanej posesji. Do działań zadysponowano dwa zastępy z OSP Byczyna i po jednym z OSP Nasale i OSP Paruszowice.

Po zakończonych działaniach w Nasalach kilka minut przed godziną 10 strażacy zostali zadysponowani tym razem do miejscowości Paruszowice w celu zabezpieczenia budynku mieszkalnego przed zalaniem. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR podjął decyzję o zbudowaniu zapory z worków z piaskiem wzdłuż domu i stawu z którego wypływała woda zalewając posesję. Do tych działań zadysponowano po dwa zastępy z JRG Kluczbork i OSP Byczyna, po jednym z OSP Nasale i OSP Paruszowice.

O godzinie 10:14 jeden zastęp z OSP Jakubowice został zadysponowany na ulice Dworcową w Byczynie w celu wypompowania wody z zalanej piwnicy.

13:07 dyżurny Stanowiska Kierowania udali się do miejscowości Sarnów w celu zbudowania zapory z worków z piaskiem w celu zabezpieczenia posesji przed zalaniem. Do tego zadysponowano po jednym zastępie z JRG Kluczbork, OSP Byczyna i OSP Jakubowice.

Kilka minut po godzinie 18 strażacy z OSP w Jasieniu zastali zadysponowani do zalanych piwnic w dwóch domkach jednorodzinnych w tej samej miejscowości.

Foto: OSP Byczyna, OSP Jasienie, OSP Jakubowice

Nasale

Paruszowice

Byczyna

Sarnów

Jasienie

Total Page Visits: 461 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: