Gmina Byczyna

Nietrzeźwy kierowca z 2 promilami złapany w Byczynie.

Do 2 lat więzienia grozi 47-letniemu mieszkańcowi naszego powiatu, którego w niedziele tj. 23 lutego w godzinach porannych na jednej z ulic w Byczynie zatrzymali policjanci kluczborskiej drogówki. Kierowca volkswagena prowadził pojazd nie mając zapiętych pasów bezpieczeństwa, co zwróciło uwagę mundurowych.

Podczas prowadzonej kontroli policjanci od 47-latka wyczuli woń alkoholu. Podejrzenia funkcjonariuszy szybko się potwierdziły. Urządzenie pokazało, że kierowca był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Teraz 47-latkowi grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Pamiętajmy jednak, że oprócz odpowiedzialności prawnej, na kierowcach spoczywa przede wszystkim odpowiedzialność za życie i zdrowie ludzkie. Nietrzeźwi za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie popełniajmy tego błędu i w drogę zawsze ruszajmy na trzeźwo.

Dodatkowo przypominamy, że w kluczborskiej komendzie Policji istnieje możliwość skorzystania z samoobsługowego alkomatu,Obsługa alkomatu jest prosta. Trzeba wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, umieścić w otworze urządzenia, nacisnąć przycisk z prawej strony alkomatu i postępować dalej zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Wynik pojawi się na wyświetlaczu a jest podany z dokładnością do 0,01 promila.

Tekst: Policja Kluczbork

Total Page Visits: 187 - Today Page Visits: 2

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: