Powiat

Mieszkaniec Kluczborka okradł jubilera. Łup sprzedał w lombardzie.

,,Dzięki ich zaangażowaniu i skutecznym działaniom udało się złapać złodzieja, który dokonał kradzieży w naszym salonie. Funkcjonariusze na miejscu pojawili się bardzo szybko i jeszcze tego samego dnia odzyskali skradzione mienie.

To treść podziękowania jakie wpłynęło na ręce Komendanta Miejskiego Policji dla policjantów z Komisariatu I Policji w Opolu, którzy dwie godziny po zgłoszeniu, odzyskali biżuterię wartą 4 000 złotych i zatrzymali podejrzanego o kradzież mężczyznę.


W październiku policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu zostali zaalarmowani, że w jednym z punktów jubilerskich w mieście miało dojść do kradzieży biżuterii. Tam według zgłoszenia młody mężczyzna miał uciec ze złotem wartym ponad 4 000 złotych.


Na miejsce natychmiast pojechali kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu. Policjanci ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwanie.

W tym samym czasie, sprawdzili wszystkie miejsca w których mogło dojść do nielegalnych transakcji. Podejrzewali bowiem, że mężczyzna zechce sprzedaż skradzione złoto. Ich przypuszczenia okazały się trafne.

Podejrzany zastawił biżuterię w jednym z lombardów w mieście. Już dwie godziny po zgłoszeniu, kryminalni odzyskali w całości skradzione mienie i przekazali je właścicielom.


Zatrzymanie sprawcy było już tylko kwestią czasu. Policjanci ustalili, gdzie mieszkaniec Kluczborka może się ukrywać. Do zatrzymania doszło następnego dnia w Opolu.


Właściciel skradzionego mienia, na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Opolu, złożył podziękowania dla funkcjonariuszy z Komisariatu I Policji w Opolu.

Źródło: Opolska Policja.

Total Page Visits: 447 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: