Gmina

Asp. Waldemar Ostrowski drugim najlepszym oskarżycielem publicznym w Polsce

Zawody na najlepszego oskarżyciela publicznego w postępowaniach w sprawach o wykroczenie odbyły się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Patronat nad nimi objął Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. W rywalizacji wystartowali zwycięzcy eliminacji z każdego z garnizonów policji. Celem konkursu było promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby prewencyjnej.

Opolszczyznę reprezentował policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku asp. Waldemar Ostrowski. To on zwyciężył w dwuetapowych eliminacjach wojewódzkich, składających się z pisemnych testów – wiedzy dotyczącej prawa oraz rozwiązywania kazusów. Tym razem musiał zmierzyć się z trzema konkurencjami. Najpierw było to wygłoszenie przez oskarżyciela publicznego przemówienia końcowego. Później analiza akt czynności wyjaśniających pod kątem błędów formalnych i merytorycznych. Na koniec test wiedzy.

Kluczborski policjant zajął w ogólnopolskich zawodach drugie miejsce. Asp. Waldemar Ostrowski od dwóch lat jest asystentem Zespołu ds. Wykroczeń, wcześniej był funkcjonariuszem w ruchu drogowym. Służbę w policji rozpoczął w 2006 roku.

Policjantowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w służbie!

Foto: Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Total Page Visits: 145 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: