Powiat

Połamane drzewa i gałęzie – w powiecie trwa usuwanie skutków silnie wiejącego wiatru.

Bardzo silny wiatr był przyczyną prawie 30 interwencji na terenie całego powiatu kluczborskiego.
Od godzin południowych straż pożarna interweniuje w licznych miejscach.

Około godziny 12:30 OSP Bąków interweniował na DK11 do leżącej przy drodze gałęzi. Również na DK 11 kilkanaście minut później drzewo spadło na przejeżdżający samochód. Na szczęście w całym zdarzeniu nikt nie został ranny.

Kilka minut po godzinie 13 strażacy z OSP Kuniów interweniowali w Kluczborku na Alei Wodnej gdzie powalone drzewo uszkodziło linię energetyczną oraz uszkodziło płot pobliskiej posesji.

W tym samym czasie OSP Bogacica została zadysponowana do Smard Górnych wraz z drabiną mechaniczną z JRG Kluczbork.

Około 13:30 OSP Byczyna zadysponowana została w dwa miejsca – do miejscowości Borek oraz do Kostowa. W miejscowości Borek również działali strażacy z OSP Paruszowice.

Około 14:30 OSP Wołczyn zadysponowany został do Brzezinek, gdzie drzewo zerwało linię wysokiego napięcia. Zerwana linia spowodowała zapalenie się leżącej na niej gałęzi.

Około godziny 15:25 złamane drzewo zablokowało ulicę Słowackiego w Kluczborku. Uszkodzony został dach budynku mieszkalnego oraz garaży. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z OSP Kuniów oraz drabinę z JRG w Kluczborku. O godzinie 17 zakończono działania na Słowackiego.

Straty materialne na ulicy Słowackiego to około 2 tysięcy złotych.

Około godziny 16-stej jeden zastęp z JRG Kluczbork interweniował w miejscowości Chocianowice gdzie doszło do uszkodzenia lini telekomunikacyjnej.

Kilka minut później zastęp z OSP Chudoba działał w miejscowości Szumirad.

Ochotnicy z Bogacicy wraz z drabiną mechaniczną z OSP Wołczyn działali w Bogacicy na ulicy Powstańców Śląskich w celu pomocy Pogotowiu Energetycznemu.

Do największych strat doszło w wyniku zawalenia się drzewa na samochody stojące koło budynku starostwa powiatowego w Kluczborku. W wyniku tego uszkodzone zostały 4 samochody.

Na godzinę 17:30 w kilku miejscach na terenie naszego powiatu trwają działania.

Foto: Kamil, Johny, OSP Wołczyn, Czytelnicy.

Total Page Visits: 876 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: