Gmina Kluczbork

Potrącenie nastolatki przez pociąg osobowy w Kluczborku

W środę 8 listopada chwilę po godzinie 10:20 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu kobiety przez pociąg na torach kolejowych pomiędzy Chocianowicami a Bąkowem.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu okazało się, że zdarzenia ma miejsce w lesie między ulicą Strzelecką a cmentarzem w Kluczborku (około 400 metrów od przejazdu przy ulicy Strzeleckiej w kierunku Kluczborka).

W wyniku rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że pociąg osobowy relacji Wrocław Główny – Lubliniec potrącił znajdującą się na torowisku nastolatkę, która ma zachowane funkcje życiowe i znajduje się pod pociągiem.

– Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji uwięzionej nastolatki znajdującej się pod pociągiem i udzieleniu jej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Poszkodowana została następnie przekazana przybyłemu na miejsce ZRM i zabrana do szpitala – informuje mł. kpt. Karol Grzyb oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku.

Na tą chwilę nie wiadomo jak doszło do wypadku. Przyczyny zdarzenia będzie ustalać policja i Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych.

Ruch pociągów na jednym torze został wstrzymany. Pasażerowie pociągu zostali zabrani podstawionym autobusem.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, KP PSP Kluczbork, OSP Kuniów i OSP Chocianowice, ZRM, Straż Ochrony Kolei i policję.

Total Page Visits: 1790 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: