Powiat

20-latek zatrzymany za liczne włamania i kradzieże. Straty sięgają blisko 10 000 zł

Kara nawet do 10 lat więzienia może grozić 20-letniemu mężczyźnie, którego zatrzymali kluczborscy kryminalni. Młody mężczyzna ma na koncie kilka włamań i kradzieży, do jakich doszło na terenie naszego powiatu. Łupem 20-latka padły m. in. pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Łączna wartość strat jakie podejrzany spowodował swoim przestępczym działaniem sięga ponad 10 000 zł.

W wyniku sprawy prowadzonej przez kluczborskich śledczych doszło do zatrzymania 20-latka, podejrzanego o włamania do domu jednorodzinnego oraz punktów usługowo-handlowych znajdujących się na terenie powiatu kluczborskiego.

W toku prowadzonych czynności policjanci gromadzili na miejscu zdarzeń dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop włamywacza. Prowadzone działania operacyjne przynosiły kolejne ustalenia, które znacznie zawężały krąg podejrzewanych osób. Do zdarzeń został powiązany 20-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego, dobrze znany policjantom z jego wcześniejszego procederu przestępczego

Zgromadzony materiał dowodowy oraz jego analiza pozwoliła śledczym na udowodnienie zatrzymanemu trzech czynów dotyczących kradzieży i włamań, a także zniszczeń mienia. Łupem młodego mężczyzny padały najczęściej pieniądze, oraz sprzęt elektroniczny.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, które dotyczą kradzieży, włamań oraz zniszczeń mienia, za co grozi nawet 10 lat więzienia.

Pamiętajmy, że jesień to okres pogarszających się warunków atmosferycznych. Zmienna i kapryśna pogoda, szybciej zapadający zmrok. Takie warunki mogą sprzyjać wielu kryminalnym zdarzeniom, jak włamania do domów czy tez punktów usługowych.

Apelujemy o podstawowe środki ostrożności: unikajmy trzymania większych sum pieniędzy w domu, a jeśli to konieczne, warto rozważyć ich przechowywanie w banku. Ponadto, warto zwracać uwagę na obce osoby i pojazdy w okolicy naszych domów oraz informować sąsiadów o swojej nieobecności.

Policja Kluczbork

Total Page Visits: 1046 - Today Page Visits: 2

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: