Gmina Kluczbork

1 osoba zginęła w pożarze mieszkania w Kluczborku

W niedzielę 22 października o godzinie 1:13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ulicy Zamkowej w Kluczborku. Płomienie wydobywające się z mieszkania zauważyła postronna osoba.

Po dojeździe na miejsce strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar mieszkania. Po ugaszeniu pożaru strażacy rozpoczęli przeszukiwanie pogorzeliska, w wyniku czego ujawniono zwłoki, których stan uniemożliwiał identyfikację. Mieszkanie oraz wyposażenie uległo całkowitemu spaleniu. W wyniku pożaru strop w mieszkaniu zawalił się.

Z budynku, z dwóch klatek ewakuowało się 18 osób. 6 osób z klatki, w której doszło do pożaru nie może wrócić do swych mieszkań. Pozostali mieszkańcy z klatki przyległej do budynku mogli wrócić do swoich lokali.

Przyczyny i okoliczności tragicznego pożaru ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Działania służb w dalszym ciągu trwają. Ulica Zamkowa jest zablokowana.

Na miejscu działały zastępy z JRG Kluczbork, OSP Kuniów, OSP Bogacica, OSP Kujakowice Dolne, OSP Bażany, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe, zakład energetyczny, policja i prokurator.

Total Page Visits: 2461 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: