Gmina Kluczbork

Podpalacz śmietników złapany. Jest nim 30-letni mieszkaniec Kluczborka

Do niebezpiecznych sytuacji doszło na terenie Kluczborka. W dniach 7 oraz 13 lutego służby ratunkowe otrzymały informację o pożarach kontenerów na śmieci, które miały miejsce przy ul. Kochanowskiego oraz Ossowskiego.

Natychmiast na miejsce zostali skierowani strażacy oraz policjanci. Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nikt nie został poszkodowany, jednak na wskutek pożaru doszło do sporych strat w mieniu. W toku prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że pojemniki te zostały podpalone celowo a szacunkowa wartość powstałych strat przekroczyła 13 tys. złotych.

Nad wyjaśnieniem okoliczności i ustaleniem sprawcy tych przestępstw pracowali kryminalni z kluczborskiej jednostki. W wyniku pracy operacyjnej śledczy ustalili, że odpowiedzialnym za celowe podpalenia jest 30-letni mieszkaniec Kluczborka.

Mężczyzna, znany był już policjantom z uwagi, że wcześniej dopuszczał się podobnych czynów. Podpalacz usłyszał już zarzuty, teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Policja Kluczbork

Total Page Visits: 766 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: