Bez kategorii

“Twoja paczka została wstrzymana…” – uwaga na oszustów

Wciąż pojawiają się nowe sposoby na oszustwa. Przestępcy coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki i tym samym umożliwić im wyłudzenie środków z konta bankowego. Gdy otrzymamy SMS-a z prośbą o dokonanie dopłaty, klikniemy w podany w wiadomości link i zrobimy przelew, możemy stracić swoje oszczędności.

Oszuści ciągle szukają nowych metod i możliwości, aby zyskać zaufanie i dostęp do naszego konta bankowego. Chętnie podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty do zakupu. Zwykle są to drobne kwoty – w granicach do 5 zł.

W wiadomości jest podany link, który ma za zadanie przekierować nas – potencjalną ofiarę na stronę banku. Jest ona łudząco podobna do strony banku lub innego operatora. Po zalogowaniu się, celem wykonania dopłaty – oszuści mają dostęp do naszego konta bankowego. W ten sposób przestępcy mogą wykonywać różne operację na koncie – bez naszej wiedzy. Przestępcy mogą zaciągnąć na nas kredyt lub pożyczkę, a później przelewać zgromadzone środki na inne konta bankowe. Jeśli często otrzymujemy przesyłki, jestesmy łatwym celem dla oszustów, zwłaszcza kiedy czekamy na swoją paczkę.

Apelujemy o szczegółowe sprawdzanie informacji szczególnie w okresie wyprzedaży. Nie klikajmy w nieznane nam linki. Dokładnie sprawdzajmy i czytajmy wiadomości od rzekomych kurierów czy operatorów – często są pełne literówek i zawierają błędy.

Total Page Visits: 119 - Today Page Visits: 29

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: