Gmina Lasowice

OSP Laskowice włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Komendant Główny PSP z dniem 11 listopada 2022 r. włączył do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego 129 jednostek OSP.

Wśród nich jest OSP Laskowice. W województwie opolskim do systemy weszło w sumie 7 jednostek. Oprócz Laskowic sa to OSP Olszowa, OSP Mąkoszyce, OSP Żyrowa, OSP Skorogoszcz, OSP Opole Czarnowąsy i OSP Kamiennik.

16 września 2022r. Komendant Powiatowy PSP w Kluczborku st. kpt. Mariusz Stępień wraz z Wójtem Gminy Lasowice Wielkie Danielem Gagat oraz Prezesem OSP Laskowice dh. Krystianem Grega, podpisali wniosek kierowany do Komendanta Głównego PSP gen.bryg. Andrzeja Bartkowiaka o włączenie Ochotniczej Straży Pożarnej w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskowicach w ciągu ostatnich dwóch lat bardzo mocno się rozwinęła pod kątem wyszkolenia i wyposażenia, co pozwoliło w roku 2022 rozpocząć rozmowy na temat włączenia jednostki do ksrg. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat jednostka OSP Laskowice uczestniczyła w 68 zdarzeniach, w tym w 18 pożarach, 49 miejscowych zagrożeniach oraz 1 alarmie fałszywym.

Jednostka posiada jeden samochód ratowniczo – gaśniczy, GBA 3,5/16 marki MAN, który został zakupiony w 2022 roku i jest wyposażony w sprzęt niezbędny do realizacji działań z zakresu ratownictwa technicznego na poziomie podstawowym. 

Dzięki włączeniu w struktury wspomnianej jednostki czas dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej do sołectw Laskowice i Tuły zostanie diametralnie skrócony.

Wykaz jednostek włączonych do KSRG

Total Page Visits: 139 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: