Powiat

Działania pn. “Wszystkich Świętych” – zmiany organizacji ruchu drogowego

Okres Wszystkich Świętych dla mundurowych to czas wzmożonych działań. Policjanci przypominają, że w rejonie cmentarzy w tym czasie będzie nasilenie ruchu. Warto więc patrzeć na znaki i nie jechać „na pamięć”. W Kluczborku w dniach 30 października oraz 1 listopada zostanie uruchomiony bezpłatny parking przy szpitalu Vital Medic oraz będzie można parkować pojazdami częściowo na chodniku po prawej stronie przy ul. Strzeleckiej. Dodatkowo pojazdy będzie również można pozostawić na “wadze” w Byczynie.

Przypominamy, że bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych w dużej mierze zależeć będzie także od nas samych. Przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego ale przede wszystkim zdrowy rozsądek powinny uchronić nas przed niebezpiecznymi sytuacjami, a w konsekwencji sprawić, że ten wyjątkowy dzień upłynie dla nas w spokoju i zadumie nad grobami naszych najbliższych.

W dniach 30 października oraz w dzień Wszystkich Świętych, chcąc ułatwić mieszkańcom odwiedzenie kluczborskiego cmentarza, bramki parkingu szpitala VITAL MEDIC będą otwarte i nie będzie pobierana opłata parkingowa. Jednocześnie informujemy, że pojazdy muszą zostać usunięte do godziny 22:00. Wtedy szlabany zostaną opuszczone, a właściciele samochodów chcąc wyjechać z parkingu będą musieli dokonać opłaty w wysokości 5,00 zł.

Parkować również będzie można w Kluczborku przy ul. Strzeleckiej częściowo na chodniku lecz tylko po prawej stronie patrząc w kierunku Chocianowic – kierujący powinni pamiętać aby parkując samochód pozostawić na chodniku tyle miejsca aby pieszy mógł swobodnie się po nim poruszać.

Dodatkowo dla kierowców parkujących swoje pojazdy przy cmentarzu w Byczynie otwarty będzie parking terenowej placówki Inspekcji Transportu Drogowego miejsce potocznie nazywane jest wagą a znajduje sie za cmentarzem przy drodze krajowej nr 11.

Policja Kluczbork

Total Page Visits: 135 - Today Page Visits: 2

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: