Gmina Lasowice

37-latka nie przeżyła “zawodów w piciu alkoholu” w Bażanach. Zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym

Kluczborski sąd, na wniosek prokuratury, aresztował na 3 miesiące 22-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego. Mężczyzna podejrzany jest o zorganizowanie “zawodów w piciu alkoholu”. W wyniku nieodpowiedzialnej zabawy zmarła 37-letnia kobieta. Tragiczne w skutkach zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym. W sprawie łącznie zatrzymano sześciu mężczyzn w wieku 19 do 22 lat.

Do tego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu kluczborskiego, kiedy to w godzinach porannych leżącą na podłodze i nieoddychającą kobietę znalazł jej partner, który powiadomił służby ratunkowe. Na miejsce dyżurny kluczborskiej policji skierował grupę dochodzeniowo – śledczą, gdzie policjanci pod nadzorem obecnego na miejscu prokuratora rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności śmierci kobiety.

Jak wynika z ustaleń kluczborskich kryminalnych, 18 czerwca br., grupa mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat, urządziła w domu 37-letniej kobiety “zawody w piciu alkoholu”. Dostarczony przez mężczyzn alkohol w postaci kilku butelek wina, miał zostać wypity przez zmarłą w bardzo krótkim czasie. Całe tragiczne zdarzenie nagrane zostało przez uczestników patoimprezy na telefony komórkowe.

W wyniku najprawdopodobniej szybkiego spożycia dużej ilości alkoholu, 37-latka dławiąc się wymiocinami straciła przytomność. Podejrzani w sprawie mężczyźni mieli pozostawić nieprzytomną kobietę w jej domu, w żaden sposób nie udzielając jej pomocy. W sprawie zabezpieczono materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia zarzutów wszystkim uczestnikom biorącym udział w zdarzeniu.

Do sprawy zatrzymano łącznie sześciu mężczyzn, mieszkańców powiatu kluczborskiego, oleskiego oraz opolskiego. Dwóch z nich odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi kara do 5 lat więzienia, reszta podejrzanych usłyszała zarzuty nieudzielenia pomocy oraz narażenie pokrzywdzonej na utratę życia lub zdrowia, gdzie ten typ przestępstwa zagrożony jest karą więzienia do 3 lat. Sąd w stosunku do jednego z podejrzanych mężczyzn zastosował 3 miesięczny areszt. Pozostali podejrzani objęci są nadzorem policji.

Policja Kluczbork

Total Page Visits: 1484 - Today Page Visits: 1

2
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Janek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Janek
Gość
Janek

Kluczborska cholota w pelnej klasie..jak ja lubie te miasteczko heh

Janek
Gość
Janek

Generalnie nie dziwie sie…w naszym patologicznym kluczborskim regionie nie ma rozrywek a za to jest duzo chamstwa i wredoty..

Bedzie tylko gorzej…winie za to troche tez klakiera

%d bloggers like this: