Gmina Kluczbork

“500km+ dla strażaków z Ukrainy” – przyjazd do Kluczborka

W czwartek 23 czerwca około godziny 14 do KP PSP W Kluczborku dotarli kolarze biorący udział w 6. edycji Charytatywnego Ultramaratonu Kolarskiego. Tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem 500 km+ na rowerze dla strażaków z Ukrainy.

Jest to strażacka inicjatywa strażaków ze Słupska, Wrocławia, Oławy i Polkowic. Niniejsze przedsięwzięcie zorganizowano, stawiając sobie za cel zainicjowanie zbiórki pomocowej dla strażaków z Ukrainy. Przejazd rozpoczął się we Wrocławiu a punktami pośrednimi będzie ponad 30 jednostek organizacyjnych PSP, w tym CS PSP w czasie trwających Mistrzostw Polski w sporcie pożarniczym.

Przejazd zakończy się na terenie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Tegoroczne edycja wydarzenia, została objęta patronatem honorowym przez gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka, komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz gen. Serhiya Kruka, szefa Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Dla uczestników maratonu strażacy z Kluczborka przygotowali kurtynę wodną, która schłodziła kolarzy w upalne czwartkowe popołudnie. Po krótkim przywitaniu uczestnicy mogli odpocząć i zjeść posiłek.

Po około 40 minutach i pamiątkowym wspólnym zdjęciu kolarze wyruszyli w dalszą trasę. Kolejnym przystankiem było Olesno.

Dokładną pozycję można śledzić na stronie https://tiny.pl/9zvxn

Trasa przejazdu
Total Page Visits: 585 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: