Gmina Kluczbork

Dzień Dziecka w kluczborskiej komendzie

Jak wygląda radiowóz, dyżurka oraz sprzęt policyjny? Czym zajmuje się policyjny technik? Jak wygląda praca przewodnika psa służbowego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań otrzymać mogli w środę – Dzień Dziecka uczniowie szkoły podstawowej, którzy odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Kluczborku. Z okazji święta każdego dziecka funkcjonariusze oprowadzili swoich gości po komendzie i opowiedzieli im o swojej pracy.

W środę kluczborscy policjanci z okazji Dnia Dziecka gościli u siebie uczniów ze szkół podstawowych. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami na temat ich pracy, ale również o bezpieczeństwie.

Uczniowie podczas spotkania mogli zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez kluczborskich mundurowych w codziennej służbie, podczas pokazu można było wsiąść do radiowozu i poczuć się jak prawdziwi policjanci. O swojej pracy opowiadał również technik kryminalny, który miedzy innymi pokazał jak zabezpiecza się ślady przestępstwa. Dodatkową atrakcją dla naszych gości było zwiedzenie dyżurki, gdzie uczniowie dowiedzieli się jak działa numer alarmowy oraz kiedy można z niego korzystać.

Ogromny zachwyt wśród zwiedzających wzbudził również pies służbowy. Przewodnik opowiedział dzieciom, że pies policyjny wykorzystywany jest m.in. do pościgu, tropienia i zatrzymywania niebezpiecznych przestępców. Policjant przypomniał również o zasadach bezpieczeństwa w trakcie kontaktu z psem.

Radość na twarzach dzieci, wspaniała atmosfera oraz skupienie z jakim nasi widzowie oglądali pokazy, świadczyły, że spotkanie z funkcjonariuszami było dla nich sporym przeżyciem i niezapomnianym prezentem z okazji ich święta.

Policja Kluczbork

Total Page Visits: 394 - Today Page Visits: 2

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: