Gmina Kluczbork Województwo Opolskie

“Dzień Przedsiębiorczości” okazją do spotkania z opolskimi policjantami

Kluczborscy policjanci po raz kolejny włączyli się do programu edukacyjno-wychowawczego pn. Dzień Przedsiębiorczości. Dzięki skierowanej do młodzieży szkół średnich akcji, uczniowie mieli możliwość poznać specyfikę zawodu policjanta oraz jakie wymagania należy spełnić, żeby zostać funkcjonariuszem Policji.

Wczoraj tj. 6 marca, Komendę Powiatową Policji w Kluczborku odwiedziła młodzież ze szkół średnich. Uczniowie w trakcie kilkugodzinnego spotkania mieli możliwość zapoznania się w praktyce ze służbą w Policji. Pobyt w kluczborskiej komendzie miał na celu ułatwienie młodym ludziom planowania swojej dalszej drogi edukacyjnej i podjęcie właściwego, a przede wszystkim świadomego wyboru zawodu w przyszłości.  

Podczas kilkugodzinnego pobytu w kluczborskiej jednostce uczniowie mogli zapoznać się w praktyce ze specyfiką pracy policjanta oraz uzyskać informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania tego zawodu.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu znajdującego się na wyposażeniu kluczborskich policjantów. Niezapomniane emocje wzbudziła prezentacja sprzętu techników kryminalistyki. Funkcjonariusze przedstawili również specyfikę pracy dyżurnego jednostki jak również oficera prasowego.

Jednodniowa praktyka przybliżyła młodzieży pracę policjantów, a przez to dała możliwość zweryfikowania wyobrażenia o tym zawodzie.

Natomiast na terenie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu pojawili się uczniowie z kluczborskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza.

Podczas wizyty uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponuje policja. Z dużym zainteresowanie spotkał się również wykład funkcjonariusza z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Opolu. Pamiątką z tego spotkania były własnoręcznie wykonane odbitki linii papilarnych.

Policja Kluczbork, Opolska Policja

Total Page Visits: 662 - Today Page Visits: 1

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
%d bloggers like this: